SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Autobus spadł z nasypu. Zginęło pięć osób; jest wielu rannych

Pięć osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w wyniku wypadku, do którego doszło w Kaszycach w pobliżu Jarosławia na autostradzie A4. Autobus na ukraińskich numerach rejestracyjnych uderzył w osłonę energochłonną przy końcu pasa zjazdowego na MOP Kaszyce, a następnie w bariery i przewrócił się do rowu.

Tragiczny wypadek. Samochód uderzył w drzewo, nie żyje 38-latek

Do śmiertelnego wypadku doszło na drodze powiatowej między Łobżenicą a Rudną (woj. wielkopolskie). – 38-latek kierujący mercedesem stracił...

zobacz więcej

Ponad 10 osób jest w stanie ciężkim, ale stabilnym. Rannych zostało 41 osób – przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

– Autokar wypadł przez barierki i częściowo stoczył się z nasypu – powiedział rzecznik podkarpackiej straży pożarnej Marcin Betleja. – Autobusem podróżowało 57 osób, w tym dwóch kierowców. Jechał w kierunku przejścia granicznego z Ukrainą.

Autobus, który uległ wypadkowi, prawdopodobnie wykonywał kursy na trasie Poznań - Chersoń.

Wszystkie osoby wymagające pomocy zostały przewiezione do szpitali.

– Ranni zostali przewiezieni do szpitala wojewódzkiego w Przemyślu, Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, szpitala wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, szpitala w Rudnej małej oraz szpitali powiatowych w Przeworsku i Lubaczowie – poinformował rzecznik stacji pogotowia ratunkowego w Przemyślu Marek Janowski.

Jak zaznaczył, „pozostali uczestnicy wypadku są przewożeni do budynku zabezpieczonego przez miejscowy samorząd”.

Dodał, że „na miejscu wypadku pracowało 19 zespołów ratownictwa medycznego. Poszkodowanych ewakuowano karetkami oraz dwoma śmigłowcami.

– Ruch na A4 jest całkowicie zablokowany. Utrudnienia mogą potrwać kilka najbliższych godzin – mówił rzecznik. Trwają przygotowania do podniesienia wraku autobusu.

Jezdnia w kierunku Korczowej została zablokowana, policja kieruje pojazdy na objazd na Węźle Jarosław Wschód.źródło:
Zobacz więcej