RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Robert Knap o regionalizacji obostrzeń: Nie ma wyboru, trzeba podjąć pewne kroki

Dziennikarze o obostrzeniach (fot. Omar Marques/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Dziennikarze o obostrzeniach (fot. Omar Marques/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Tu, gdzie jest najwięcej zakażeń, to nie ma wyboru. Trzeba podjąć pewne kroki i dokonać lockdownu. Przede wszystkim dlatego, aby ludzie mogli mieć opiekę w postaci sprawnej służby zdrowia – komentował na antenie Polskiego Radia decyzję resortu zdrowia dot. regionalizacji obostrzeń dziennikarz portalu tvp.info Robert Knap.

Obostrzenia rozszerzone na kolejny region, zmiany w edukacji. Rząd podjął decyzje

Koronawirus w Polsce. Rząd zdecydował ws. dalszych obostrzeń. W większości kraju obowiązujące restrykcje zostały przedłużone. Nowe zasady – na wzór...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Jednym z tematów piątkowej „Debaty dnia” była regionalizacja obostrzeń. 5 marca rząd poinformował o swoich decyzjach w tej sprawie. W większości kraju obowiązujące restrykcje zostały przedłużone. Nowe zasady – na wzór obowiązujących już na Warmii i Mazurach – wprowadzono w województwie pomorskim – powiedział na konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

W ocenie Roberta Knapa w obecnej sytuacji regionalizacja obostrzeń jest dobrym pomysłem. – Trzeba zastanawiać się nad tym, co dzieje się z trzecią falą i szczepieniami, ale także nad tym, jak żyją zwykli ludzie. To także jest istotne. Po pandemii trzeba będzie normalnie funkcjonować i teraz trudno jest tak po prostu powycinać wszystkie branże – powiedział. Według niego  „tu gdzie jest najwięcej zakażeń, to nie ma wyboru”.

Marek Tejchman z „Dziennika Gazety Prawnej” przyznał z kolei, że ma obawy związane z wydajnością polskiej służby zdrowia podczas kolejnej fali pandemii. – Obawiam się, że jeżeli jesteśmy świadkami rozprzestrzeniania się nowej odmiany wirusa, to skutki i dla systemu, i dla zdrowia Polaków mogą być bardzo duże – stwierdził.

Tejchman powiedział również, że być może w tym momencie trzeba działać prewencyjnie w całym kraju, a nie tylko w skali regionalnej.

źródło:
Zobacz więcej