RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Znieważyła obywatela Mali. Grozi jej więzienie

22-latka znieważyła obcokrajowca (fot. Shutterstock/Joaquin Corbalan P; zdjęcie ilustracyjne)
22-latka znieważyła obcokrajowca (fot. Shutterstock/Joaquin Corbalan P; zdjęcie ilustracyjne)

Kara do trzech lat pozbawienia wolności grozi młodej mieszkance Krakowa za znieważenie obcokrajowca - 51-letniego obywatela Mali - z powodu jego przynależności rasowej - podała małopolska policja.

Uciekając przed policją staranował radiowozy. Sąd aresztował 22-latka

Na trzy miesiące do aresztu trafił 22-letni kierowca bmw, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli w Świerklańcu (Śląskie) i uciekał przez...

zobacz więcej

51-letni obcokrajowiec zadzwonił na policję, mówiąc, że chwilę wcześniej w centrum miasta został znieważony przez młodą kobietę. 22-latka miała wyzywać i ubliżać obcokrajowcowi z powodu jego przynależności rasowej.

– Po przybyciu na miejsce policjanci zastali zgłaszającego, który opisał całą sytuację oraz podał rysopis kobiety, a następnie wskazał kierunek, w którym się oddaliła. Mundurowi natychmiast przystąpili do sprawdzenia pobliskich ulic, szukając osoby o podanym wyglądzie – podał rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Niedługo później funkcjonariusze zauważyli odpowiadającą rysopisowi kobietę, którą wylegitymowali, a następnie zatrzymali. Mężczyzna potwierdził, że jest to osoba, która go znieważyła. – 22-latka po zebraniu materiału dowodowego usłyszała 1 marca zarzut publicznego znieważenia z powodu przynależności rasowej – podał rzecznik policji.

Czytaj także: Nastoletni złodzieje zaatakowali ekspedientkę i policjanta. Byli pod wpływem alkoholu

źródło:

Zobacz więcej