RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski chce od Metra Warszawskiego wyjaśnienia przyczyn wypadku na budowie

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski udał się w piątek na miejsce śmiertelnego wypadku, do którego doszło na budowie drugiej linii metra. Poprosiłem prezesa Metra Warszawskiego Jerzego Lejka o pilne wyjaśnienie przyczyn wypadku i pomoc rodzinie zmarłego – poinformował prezydent miasta.

Śmierć na budowie metra. Łyżka koparki spadła na pracowników [WIDEO]

Łyżka do koparki spadła na pracowników budowy drugiej linii metra w Warszawie, jednego z nich przygniotła. Nie udało się go uratować – poinformował...

zobacz więcej

„Dotarła do mnie tragiczna wiadomość. Jeden z pracowników zaangażowanych w budowę metra zginął w wypadku. Udałem się na miejsce i poprosiłem Prezesa Metra Warszawskiego Jerzego Lejka o pilne wyjaśnienie przyczyn wypadku i pomoc rodzinie zmarłego. Łączę się w bólu jego bliskimi” – napisał na Twitterze Trzaskowski.

Do tragicznego wypadku doszło ok. godz. 15 w piątek przy ulicy Bazyliańskiej. Na budowie drugiej linii metra urwała się łyżka koparki i przygniotła jednego z pracowników, a drugiego lekko raniła. Przygniecionego mężczyznę wydobyli strażacy i udzielili mu pierwszej pomocy. Nie udało się go jednak uratować.

źródło:

Zobacz więcej