RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Poseł Lewicy został zapytany o szczepionki. Zaczął mówić o wraku ze Smoleńska

Będziemy mieli paradoks, że panu Kaczyńskiemu i panu Morawieckiemu nie udało się ściągnąć do Polski wraku, w którym zginął pan prezydent Lech Kaczyński, a będą teraz ściągać szczepionki z Rosji – stwierdził w programie „O co chodzi” w TVP Info Andrzej Szejna. Tak poseł Lewicy odpowiedział na pytanie dot. liczby szczepionek w UE.

Leszek Miller „nie odpokutuje” szczepionki? „Arogancja starego komunisty” [WIDEO]

Leszek Miller nerwowo zareagował na sugestię ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, żeby osoby zaszczepione poza kolejnością, wśród nich właśnie...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Szejna, zapytany, czy Polska ma odpowiednią liczbę szczepionek od UE, odpowiedział: – Dostaliśmy od Unii Europejskiej taką samą proporcjonalnie ilość szczepionek, jak wszystkie inne kraje. Gdyby nie UE, to nieudolność rządu (…) doprowadziłaby, że byśmy nie mieli żadnych szczepionek.

Ocenił też, że nie należy obarczać UE „jakąkolwiek odpowiedzialnością za szczepionki”. Następnie stwierdził, że „największy przyjaciel Jarosława Kaczyńskiego, premier Orban, zakupił szczepionki Sputnik”.

– Będziemy mieli paradoks, że panu Kaczyńskiemu i panu Morawieckiemu nie udało się ściągnąć do Polski wraku, w którym zginął pan prezydent Lech Kaczyński, a będą teraz ściągać szczepionki z Rosji – powiedział poseł Szejna.

źródło:
Zobacz więcej