RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Manipulacja niemieckiej telewizji. Szkaluje Polskę scenami z Białegostoku [WIDEO]

Niemiecka telewizja ZDF pokazała materiał, którzy rzekomo przedstawia homofobię w Polsce. Na nagraniu widać scenę z Białegostoku, na której dochodzi do zatrzymania przez policję.

Francuskie radio atakuje Polskę. Reaguje MSZ

Francuskie radio publiczne France Culture opublikowało materiał, w którym mówi się m.in. o tym, że „Polska chciałaby zakazać jakiegokolwiek...

zobacz więcej

„U naszych sąsiadów nasila się wykluczenie, homofobia, przemoc przeciw mniejszościom seksualnym” – napisało ZDF, które opublikowało pod wpisem na Twitterze krótki film.

Na zamieszczonym przez niemiecką telewizję filmie, widać uzbrojonych w pałki policjantów goniących i zatrzymujących mężczyznę - jak wskazuje ZDF homoseksualistę. Jak się jednak okazuje zatrzymany przez policjantów człowiek to przeciwnik marszu LGBT w Białymstoku.

Film zamieszczony przez niemiecką telewizję wywołał spore oburzenie wśród internautów, a niemieckiej telewizji zarzucono manipulację. „Wyjątkowo wredne sugerowanie, że w Polsce mniejszości seksualne są bite wyłącznie z racji swych preferencji seksualnych. Manipulacja poprzez połączenie ogólnikowego tekstu z drastyczna sceną interwencji policji bez wyjaśnienia jej kontekstu” – napisał na Twitterze Piotr Semka, dziennikarz „Do Rzeczy”.Czytaj także: W obronie wolności słowa. Rusza specjalna akcja TVP [WIDEO]

źródło:
Zobacz więcej