RAPORT

Pogarda

Prof. Sadurski twierdzi, że wygrał z prezesem TVP. Jacek Kurski odpowiada

Najnowsze

Popularne

„Wygrałem z Jackiem Kurskim!” – napisał na Twitterze prof. Wojciech Sadurski, odnosząc się do orzeczenia Sądu Rejonowego w Warszawie. Na wpis odpowiedział prezes Telewizji Polskiej wyjaśniając, dlaczego Sadurski „w nic z nim nie wygrał”. TVP zapowiedziała, że „będzie nadal walczyć o prawdę i dobre imię nadawcy publicznego” i wniesie apelację od tego wyroku sądu pierwszej instancji.

„TVP stała się obiektem bezprzykładnego ataku”. Telewizja wytoczy procesy

„W przestrzeni publicznej były i są rozpowszechniane nieprawdziwe i zmanipulowane informacje” – napisała w oświadczeniu Telewizja Polska. Sprawa...

zobacz więcej

Sprawa dotyczyła komentarza Sadurskiego, odnoszącego się do zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. „Po tym, jak zaszczuty przez rządowe media polityk został zamordowany, żaden demokrata, żaden polityk opozycyjny, nie powinien przekroczyć progu Goebbelsowskich mediów” – napisał w mediach społecznościowych.

W piątek Sadurski poinformował za pośrednictwem Twittera, że sąd uniewinnił go „w sprawie karnej z oskarżenia prywatnego TVP o zniesławienie (»Goebbelsowskie media «)”. Stwierdził też, że „jeszcze są sędziowie w Polsce”.

Wpis spotkał się z reakcją prezesa TVP Jacka Kurskiego, który zaznaczył, że był świadkiem w sprawie Sadurskiego. „Świadkowie nie przegrywają, zatem ww. w nic ze mną nie wygrał” – napisał prezes TVP. Zwrócił również uwagę, że wyrok nie jest prawomocny.

TVP kontra prof. Sadurski. Co naprawdę powiedział prezes Kurski? [WIDEO]

Przed sądem toczy się sprawa karna przeciwko Wojciechowi Sadurskiemu, który oczernił Telewizję Polską, pisząc, że odpowiada ona za zabójstwo Pawła...

zobacz więcej

TVP o orzeczeniu sądu


Telewizja Polska odniosła się swoim oświadczeniu do orzeczenia sądu ws. Sadurskiego. „Skandaliczny wyrok uniewinniający oskarżonego Wojciecha Sadurskiego, wydany w dniu 05.03.2021 r. przez Sąd Rejonowy dla Warszawy – Mokotowa, wpisuje się w nieakceptowalną społecznie linię serwilizmu polskich sądów wobec dyktatu liberalnego salonu III RP” – czytamy w nim.

TVP zwraca uwagę, że podczas procesu Sadurski „wycofywał się z sensu własnej wypowiedzi będącej przedmiotem oskarżenia”, zaprzeczając, że pisząc o mediach rządowych miał na myśli Telewizję Polską.

Po pierwsze w moim wpisie nie pada słowo »TVP« ja pisze media rządowe. (..) Drugi powód bo ja akurat w tym konkretnym tweecie nie piszę żadnego związku przyczynowo skutkowego pomiędzy linią programową TVP a zabójstwem Prezydenta Adamowicza. (..) To jest sekwencja chronologiczna. Oskarżyciel popełnia błąd logiczny cum hoc ergo propter hoc »o tym, a zatem z powodu tego« – błąd logiczny. Jest mi zarzucane coś, czego we wpisie nie ma” – mówił Sadurski przed sądem.

„Sędzia Agnieszka Prokopowicz, w ustnym uzasadnieniu wyroku przyznała, że wypowiedź oskarżonego mogła narazić Telewizję Publiczna na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania działalności, jednak nie miała odwagi uznać winy Wojciecha Sadurskiego” – czytamy w oświadczeniu TVP.

W komunikacie podkreślono, że akceptując porównanie Telewizji Polskiej z „Goebbelsowskimi mediami” sędzia „postawiła znak równości pomiędzy nadawcą publicznym a odpowiedzialnym za unicestwienie milionów ludzkich istnień zbrodniarzem hitlerowskim, kpiąc sobie z ofiar niemieckiego totalitaryzmu”. TVP zapowiedziała, że „będzie nadal walczyć o prawdę i dobre imię nadawcy publicznego” i wniesie apelację od tego wyroku sądu pierwszej instancji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej