RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rekord zgonów na COVID-19 w Brazylii. Prezydent: Przestańcie marudzić

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro (fot. PAP/EPA/Joedson Alves)
Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro (fot. PAP/EPA/Joedson Alves)

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro ponownie wywołał kontrowersje, komentując rekordową liczbę zgonów wśród osób zakażonych koronawirusem. – Dość marudzenia. Jak długo potrwa płacz? – stwierdził podczas czwartkowego przemówienia.

Koronawirus. Brazylia: minister zdrowia objęty dochodzeniem

Brazylijska policja wszczęła dochodzenie wobec ministra zdrowia Eduardo Pazuello. Celem jest zbadanie jego współodpowiedzialności za tragiczny...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W Brazylii odnotowano w środę największą od początku pandemii liczbę zgonów wśród osób zakażonych koronawirusem – 1910. „Narasta w kraju druga fala COVID-19, szpitale są przepełnione, a kampania szczepień przeprowadzana jest w powolnym tempie” - pisze AFP.

Prezydent: Dość marudzenia


Po odnotowaniu rekordowej liczby zgonów głos zabrał prezydent Brazylii Jair Bolsonaro.Dość marudzenia. Jak długo potrwa płacz? Jak długo zostaniecie w domu i wszystko zamkniecie? Nikt już tego nie może znieść. Jest nam przykro z powodu zgonów, ale potrzebujemy rozwiązania – powiedział.

Koronawirus w Brazylii


Od początku pandemii na COVID-19 zmarło w Brazylii 259 271 osób, co oznacza, że kraj ten zajmuje drugie miejsce na świecie, po Stanach Zjednoczonych, pod względem liczby ofiar śmiertelnych pandemii. Ostatniej doby odnotowano w Brazylii 71 704 zakażenia, zaś od początku pandemii ponad 10,7 mln.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej