RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Dziecko już zakopane”. Pod wpływem TikToka nastolatka zrobiła makabryczny „żart”

Tiktokerzy przesyłają wiadomości do losowo wybranych odbiorców (fot.Shutterstock/Tashatuvango; zdjęcie ilustracyjne)
Tiktokerzy przesyłają wiadomości do losowo wybranych odbiorców (fot.Shutterstock/Tashatuvango; zdjęcie ilustracyjne)

„Dziecko już zakopane, od dzisiaj się nie znamy” - taką informację wysłała do mieszkanki Koła w woj. wielkopolskim 15-latka z okolic Poznania. Napisana dla żartu wiadomość postawiła na nogi funkcjonariuszy całego regionu.

„Zabiłem swoją matkę”. Wyjątkowo głupi żart 37-latka

Na makabryczne żarty zebrało się 37-letniemu mieszkańcowi Tarnogrodu. Poinformował telefonicznie policję, że zabił własną matkę. Interwencja...

zobacz więcej

Jak powiedziała oficer prasowy policji w Kole sierż. sztab. Weronika Czyżewska, do policjantów zgłosiła się mieszkanka tego miasta, która poinformowała, że otrzymała nietypową wiadomość.

– Kobieta oświadczyła, że na swój telefon komórkowy otrzymała wiadomość od nieznanego jej numeru komórkowego o treści: „dziecko już zakopane, od dzisiaj się nie znamy”. Z uwagi na powagę zapisanych treści, policjanci podjęli próbę ustalenia nadawcy wiadomości. Wiązało się to z zaangażowaniem w działania wielu mundurowych z różnych jednostek policji. Po kilkugodzinnej współpracy, udało się namierzyć nadawcę informacji – podała.

Jak się okazało, nadawcą wiadomości była 15-latka, mieszkanka jednej z podpoznańskich miejscowości. Czyżewska podała, że nastolatka wysłała informację do losowo wybranego odbiorcy.

– Nierozważny pomysł zaczerpnęła z aplikacji TikTok. Powiedziała, że od jakiegoś czasu zagraniczni tiktokerzy prześcigają się w filmikach, w których pokazują wysyłane do przypadkowo wybranych osób wiadomości o różnej treści i ekscytują się ich reakcjami. 15-latka postanowiła skorzystać z tego pomysłu, nie zdawała sobie jednak sprawy, że jej czyn może wiązać się z tak poważnymi konsekwencjami – podała rzeczniczka kolskiej policji.

Jak dodała, sprawę rozpatrzy teraz sąd rodzinny i nieletnich

-> Przeczytaj także: Youtuber udawał napad, został zastrzelony

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej