RAPORT

Wojna na Ukrainie

Radom: W szpitalu brakuje łóżek covidowych i respiratorów

Sytuacja powinna się zmienić, gdy w Radomiu ruszy szpital tymczasowy (fot. PAP/Leszek Szymański)
Sytuacja powinna się zmienić, gdy w Radomiu ruszy szpital tymczasowy (fot. PAP/Leszek Szymański)

Brakuje łóżek covidowych i respiratorów w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Wstrzymano przyjęcia pacjentów zakażonych koronawirusem, którzy przywożeni są z innych placówek. Sytuacja powinna się zmienić, gdy za tydzień w Radomiu ruszy szpital tymczasowy.

Rząd dementuje doniesienia ws. szczepionek na COVID-19

– Wieczorami na punktach szczepień niewykorzystane szczepionki idą do zlewu – napisał dziennikarz Radia ZET Jacek Czarnecki i zasugerował, że...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Zgodnie z decyzją Wojewody Mazowieckiego w miejskim szpitalu przygotowano 137 łóżek covidowych, z czego ponad 20 na oddziale dziecięcym, ale - jak mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski - wszystkie są już zajęte.

Zdaniem samorządowca, sytuacja jest bardzo trudna, a jej poprawa zależy od uruchomienia szpitala tymczasowego, w którym ma być sto łóżek, w tym 20 respiratorowych. Za projekt odpowiada Totalizator Sportowy. Spółka deklaruje, że większość prac zakończy się do 12 marca.

Zmiany wprowadza także Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu zapewnia wiceprezes placówki Łukasz Skrzeczyński. Obecnie w lecznicy jest 26 miejsc dla pacjentów, zakażonych koronawirusem. Dotąd było ich 16. Rozlokowano je na dwóch oddziałach - pulmonologii i onkologii pulmonologicznej. Wojewoda zdecydował także o utworzeniu dodatkowych łóżek covidowych w szpitalach powiatowych na południowym Mazowszu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej