RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Wojna na opozycji? Wiceszef Polski 2050: Czasy hegemonii PO się skończyły

Liderzy Polski 2050 Michał Kobosko i Szymon Hołownia (fot. Forum/Adam Chelstowski)
Liderzy Polski 2050 Michał Kobosko i Szymon Hołownia (fot. Forum/Adam Chelstowski)

Najnowsze

Popularne

W jednym z wywiadów lider Polski 2050 ubolewał, że szef PO Borys Budka „nie pisze i nie dzwoni” w sprawie współpracy na opozycji. – Czasy hegemonii PO na opozycji skończyły się w wyniku tego, co widzieliśmy w ciągu ostatnich kilku lat, kiedy PO przegrywała jedne wybory za drugimi – powiedział tvp.info wiceszef Polski 2050 Michał Kobosko. Czy po kolejnych wymianach ciosów i transferach współpraca Hołowni i Budki będzie możliwa? – Czas zweryfikuje, czy pan Hołownia przejmie Platformę, czy Platforma przejmie pana Hołownię – prognozował poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.

Hołownia twierdzi, że „bije” PiS. „Są sondaże na zasadzie: płacisz i wymagasz” [WIDEO]

Szymon Hołownia pochwalił się w internecie sondażem, w którym – jak stwierdził – Polska 2050 o 3 punkty procentowe „bije” PiS. Posłanka Paulina...

zobacz więcej

Współpraca Platformy Obywatelskiej z Polską 2050?


Podczas wideokonferencji przewodniczącego Polski 2050 jedna z internautek zapytała Szymona Hołownię o to, czy pozyskiwanie posłów Platformy Obywatelskiej nie zaszkodzi jego ugrupowaniu. „Jeżeli ktoś cały czas chce tkwić w plemiennym myśleniu, że ja się brzydzę PO, to nie będę nic robił, to może niech tam zostanie. Nam zależy, żeby wyjść z plemiennych podziałów. Nie liczy się, czy ktoś był w Platformie, czy PSL-u” – tłumaczył Hołownia. Wcześniej był pytany przez „Super Express”, czy szef PO Borys Budka zadzwonił do niego z propozycją realnej współpracy. „Nie pisze... Nie dzwoni” – odpowiedział Hołownia dziennikowi. Dlaczego z liderem PO nie skontaktują się w takim razie politycy Polski 2050? – Jeżeli PO chciałaby proponować jakieś rozmowy, bo tak trochę rozumiemy intencje Borysa Budki, to niech je zaproponuje. Łatwo się skontaktować, zadzwonić. Na razie słyszymy coraz więcej zagrań typowo PR-owskich ze strony PO, która usiłuje ustawić się jako siła, która będzie ustawiać innych do jakiś rozmów. Nie widzimy powodu, żeby tak być traktowanymi. Robimy swoje, mamy czas na ewentualne rozmowy – wyjaśnił wiceszef Polski 2050 Michał Kobosko.

Zobacz także: „Nie pisze... nie dzwoni”. Hołownia nie wierzy w Budkę

Arkadiusz Mularczyk z PiS: Będziemy mieli powtórkę z rozrywki


– Widać, że Platforma po przegraniu kolejnych wyborów traci poparcie społeczne. Coraz więcej środowisk opozycyjnych jest zniecierpliwionych pewną nieudolnością PO, stąd też powstanie partii Szymona Hołowni. Będziemy mieli powtórkę z rozrywki. Już to przerabialiśmy przy powstaniu Nowoczesnej, kiedy Ryszard Petru miał być ostatnią nadzieją białych na opozycji. Dzisiaj Hołownia taką samą rolę pełni. Czas zweryfikuje, czy pan Hołownia przejmie Platformę, czy Platforma przejmie Hołownię – ocenił poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Mularczyk.

Mirosław Suchoń z KO: Nie mam poczucia, żeby komuś woda sodowa uderzyła do głowy


Czy Hołownia nie zachowuje się jak kiedyś Ryszard Petru, który 5 lat temu sam ogłosił się liderem opozycji? – Nie mam takiego poczucia, żeby komuś woda sodowa uderzyła do głowy. Wszyscy jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji jako opozycja. Im więcej osób chce współpracować, szukać dobrego pomysłu na Polskę, tym lepiej. 2,5 roku przed wyborami na takie konkretne układanki jest przedwcześnie, ale wszyscy musimy pamiętać, że metoda D’Hondta promuje dużych, więc te sojusze będą konieczne– zapewniał poseł Koalicji Obywatelskiej Mirosław Suchoń.

Rozpad Koalicji Obywatelskiej? „PO zmienia niebieskie barwy na czerwone”

Na sejmowych korytarzach słychać, że kwestia aborcji może doprowadzić do rozłamu w Koalicji Obywatelskiej albo zjednoczyć ją z Lewicą. – PO zmienia...

zobacz więcej

Waldemar Buda z PiS: Procesy gnilne w PO będą postępować


Czy Borys Budka i jego ludzie dadzą się sprowadzić do roli wasali Szymona Hołowni? – Widzimy, że ewidentnie próbują się przed tym bronić. Napór Szymona Hołowni i jego ruchu jest spory. Niezadowolenie w PO bardzo duże, więc jak sądzę te procesy gnilne na poziomie Platformy Obywatelskiej będą na rzecz Szymona Hołowni postępować – mówił wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda. A może powinna wrócić Koalicja Europejska? W wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” za jedną listą opozycji opowiedział się wiceszef PO Rafał Trzaskowski. – Nie wierzę, że to się może udać. Wówczas różne partie o różnych poglądach, PO, SLD, PSL łączyły się. Tutaj przy zabieganiu o ten sam elektorat takie porozumienie byłoby niezwykle trudne. Tym bardziej, że cały czas PO wydaje się nie dostrzegać problemu siły Szymona Hołowni i pewnie chciałaby go takim porozumieniem ustawić do konta – ocenił Buda.

Zobacz także: Hołownia punktuje posłów PO. „Widzi, że Platforma to zwierzę na wykończeniu” [WIDEO]

Tomasz Rzymkowski z PiS: Działania PO to spadek z Ekstraklasy do okręgówki


Uważam, że próba zejścia do poziomu wojownika walczącego na polskiej lewicy o głosy i pójście w konkurencję z Partią Razem, SLD i Wiosną to spadek z Ekstraklasy do okręgówki. Jak Borys Budka spadnie, zaliczy taką degradacją, to może rzeczywiście zostać w rozmowach z Szymonem Hołownią wasalem – przekonywał wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.

Monika Falej z Lewicy: Lewicowa koalicja pokazuje, że można połączyć ze sobą różne partie


Wróci Koalicja Europejska w postaci projektu z udziałem PO, Lewicy, PSL i Polski 2050? – Robert Biedroń podejmuje rozmowy z Rafałem Trzaskowskim. Choć przy wyborach prezydenckich trudno było o dialog. My akurat na Lewicy podchodzimy do tego zupełnie inaczej. Nie mamy żadnego hegemona, mamy partie równorzędne. Każdy głos jest słuchany i słyszany. Jeżeli mamy stanowiska odrębne, to mamy też poszanowanie. Te dyskusje, które prowadzimy pokazują, że można w ten sposób pracować i można w ten sposób różne partie połączyć – argumentowała posłanka Lewicy Monika Falej.

Krzysztof Lipiec z PiS: Opozycja jednoczy się przez podział


– Oni się jednoczą przez podział i ten podział jest coraz bardziej widoczny na opozycyjnej scenie. Trudno się dziwić Szymonowi Hołowni, że z dużą rezerwą podchodzi do Platformy Obywatelskiej. To byłoby jakimś balastem dla ruchu, który ma swoje 5 minut na scenie politycznej. Działacze PO niosą za sobą ładunek negatywnych emocji, związanych z ich niewiarygodnością, niedotrzymywaniem obietnic. Tego, że ludzie im zaufali, a oni nie dotrzymali słowa – przekonuje poseł PiS Krzysztof Lipiec.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej