RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

To będzie wieczór z medalami. Polacy startują w HME

Marcin Lewandowski (z lewej) i Michał Haratyk bronią mistrzowskich tytułów w swoich dyscyplinach (fot.PAP/Adam Warżawa; Leszek Szymański)
Marcin Lewandowski (z lewej) i Michał Haratyk bronią mistrzowskich tytułów w swoich dyscyplinach (fot.PAP/Adam Warżawa; Leszek Szymański)

Michał Haratyk w pchnięciu kulą i Marcin Lewandowski w biegu na 1500 metrów. Obaj sportowcy wystąpią dziś w finałach swoich konkurencji i są wielkimi faworytami do zajęcia miejsca na podium. Transmisja Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu na antenie TVP Sport.

Początek Halowych Mistrzostw Europy. Ile medali zdobędą Polacy?

Rywalizacja zakończy się w niedzielę.

zobacz więcej

Każde inne rozstrzygnięcie niż złoto Haratyka będzie sporym zaskoczeniem. Nasz kulomiot jest zdecydowanym liderem europejskich list i od początku roku prezentuje niezłą formę.

Polak broni tytułu i w eliminacjach potwierdził wysoką dyspozycję. W pierwszej próbie miał 20,64 m, a w drugiej 21,02 i do kolejnej nie podszedł. Jedynie Portugalczykowi Francisco Belo udało się uzyskać lepszą odległość – 21,04. To także jego rekord życiowy.

– Jestem zadowolony z porannego pchania. Musiałem się nieco przyzwyczaić do koła, bo jest nieco inne. Jest jednak ok – mówił Haratyk.

Kwalifikacji nie przeszedł Jakub Szyszkowski. W Toruniu nie ma także Konrada Bukowieckiego, który złamał palec u stopy tuż przed przyjazdem na mistrzostwa.

Początek zmagań na rzutni o godz. 20.35.

Mistrzostwa Europy bez polskich gwiazd. Problemy przed HME w Toruniu

Ewa Swoboda i Konrad Bukowiecki nie wystąpią w rozpoczynających się jutro Halowych Mistrzostwach Europy w Toruniu. U naszej sprinterki...

zobacz więcej

Lewandowski w drodze po szósty medal


Godzinę później rozpocznie się finał biegu na 1500 m. Lewandowski bez większych problemów przebrnął kwalifikacje. W podobnym stylu zrobił to Michał Rozmys i obu zobaczymy w wieczornym finale.

– Mam nadzieję, że jutro dwóch Polaków stanie na podium w biegu na 1500 m. Nie skupiam się na rywalach, ale na sobie. Mam bardzo ambitne cele na mistrzostwa w Toruniu – powiedział Lewandowski.

Dla naszego lekkoatlety to szósta okazja do zdobycia medalu HME. Złoto na dystansie 1500 m zdobył w Belgradzie (2017) i Glasgow (2019). Trzy pozostałe krążki ma na 800 m.

źródło:
Zobacz więcej