RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Uciekając przed policją staranował radiowozy. Sąd aresztował 22-latka

Staranował policyjne radiowozy (fot. Policja)
Staranował policyjne radiowozy (fot. Policja)

Na trzy miesiące do aresztu trafił 22-letni kierowca bmw, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli w Świerklańcu (Śląskie) i uciekał przez blisko 10 km, także polnymi drogami, próbując taranować ścigające go radiowozy. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany, a samochód prowadził będąc pod wpływem narkotyków – poinformowała w piątek śląska policja.

Chciał ostrzec światłami innych kierowców przed policją. Został ukarany

Policjanci zatrzymali 64-letniego kierowcę samochodu ciężarowego, który „mrugał” światłami drogowymi i ostrzegał w ten sposób innych o patrolu...

zobacz więcej

We wtorek wieczorem tarnogórscy wywiadowcy, którzy patrolowali ul. Główną w Świerklańcu postanowili zatrzymać kierowcę bmw, który dużą prędkością skręcił w jedną z ulic, wprowadzając auto w poślizg.

– Na widok policyjnego radiowozu kierowca osobówki zaczął uciekać, łamiąc po drodze przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna chciał zgubić policyjny pościg, więc wjechał w polne drogi i jechał po nich z dużą prędkością – opisywali policjanci z Tarnowskich Gór.

Po kilku minutach jazdy, kierowca bmw wjechał na drogę krajową nr 78 i kierował się w stronę Siewierza. Tam do pościgu dołączyli policjanci z Pyrzowic. W miejscowości Celiny wywiadowcy zrównali się z uciekinierem.

– Siedzący za kierownicą mężczyzna chciał staranować radiowóz. Policjanci poczuli uderzenie w bok i zauważyli, że kierowca taranującego ich auta traci panowanie nad samochodem. Bmw wpadło w poślizg i zaczęło obracać się na drodze, uderzając w oznakowany radiowóz policyjny. Oprócz kierowcy, w środku pojazdu były jeszcze dwie osoby – relacjonują mundurowi.

Czytaj także: Pościg za motocyklistą po leśnych drogach. Grupa SPEED w akcji

Napadał na kobiety w parku, niektóre molestował. Trafił do aresztu

Policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który napadał na kobiety w jednym z parków we Wrocławiu. Sprawca groził im, że skrzywdzi ich dzieci,...

zobacz więcej

Był już wcześniej poszukiwany


Kiedy bmw się zatrzymało, jego kierowca wybiegł z auta i zaczął uciekać pieszo. Policjanci złapali go po kilkudziesięciu metrach. Okazało się, że mieszkaniec powiatu tarnogórskiego był poszukiwany na podstawie zarządzeń wydanych przez Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach.

Mężczyzna ma spędzić w więzieniu ponad rok. Okazało się także, że 22-latek nie ma uprawnień do kierowania samochodu, a badanie policyjnym narkotesterem wykazało, że znajdował się pod wpływem środków odurzających.

W czwartek tarnogórski sąd przychylił się do wniosku o aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia m.in. za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających.

Czytaj także: Uciekał przed policją kradzionym autem. Skończył w rzece

 

źródło:
Zobacz więcej