RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Po raz pierwszy w karierze. Świątek startuje w turnieju najwyższej rangi

Iga Świątek do Dubaju udała się prosto z Australii (fot. PAP/EPA/MATT TURNER)
Iga Świątek do Dubaju udała się prosto z Australii (fot. PAP/EPA/MATT TURNER)

Iga Świątek po tygodniowej przerwie w rywalizacji przystąpi do rozpoczynającego się w niedzielę turnieju WTA 1000 na kortach twardych w Dubaju (pula nagród 1,83 mln dol.). 19-letnia polska tenisistka po raz pierwszy w karierze wystąpi w tej prestiżowej imprezie.

„Czułam się jak u siebie”. Świątek szczęśliwa po triumfie

Iga Świątek bez straty seta triumfowała w Adelajdzie i sięgnęła po drugi turniejowy triumf w karierze. – Choć jestem na drugim końcu świata, czułam...

zobacz więcej

Świątek pierwotnie w tym tygodniu miała brać udział zawodach w Dausze. Wraz ze swoim sztabem szkoleniowym zmieniła jednak plany ze względu na sukces we wcześniejszej imprezie WTA.

Zawodniczka z Raszyna w ostatnią sobotę triumfowała w Adelajdzie, wygrywając po raz pierwszy w karierze turniej tego cyklu. Osiągnięcie to pozwoliło jej na awans na 15., najwyższe w karierze miejsce w światowym rankingu.

Teraz prosto z Australii udała się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W poprzednich dwóch sezonach w karierze seniorskiej jej plany tak się układały, że nie było jej dane wystąpić w tej prestiżowej imprezie (używane od tego sezonu „1000” określenie wskazuje na najwyższą rangę zawodów WTA po turniejach Wielkiego Szlema).

Obsada turnieju w Dubaju będzie mocna, choć ubyło z niej kilka gwiazd. Wycofały się m.in. liderka światowej listy Australijka Ashleigh Barty i plasująca się na trzeciej pozycji Rumunka Simona Halep.

Zabraknie również czwartej Amerykanki Sofii Kenin oraz dziewiątej Kanadyjki Bianki Andreescu. Najwyżej notowaną uczestniczką będzie piąta w tym zestawieniu Ukrainka Jelina Switolina.

źródło:
Zobacz więcej