RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Właściciel sklepu uprawiał konopie na zapleczu

Na zapleczu uprawiał konopie indyjskie (fot. Shutterstock/Dmytro Tyshchenko)
Na zapleczu uprawiał konopie indyjskie (fot. Shutterstock/Dmytro Tyshchenko)

Właściciela sklepu, który na zapleczu uprawiał konopie indyjskie i miał susz marihuany i haszysz, zatrzymali w Andrychowie miejscowi policjanci wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP z Opola – podał rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.

Nastoletni złodzieje zaatakowali ekspedientkę i policjanta. Byli pod wpływem alkoholu

Dwaj nastoletni złodzieje sklepowi zaatakowali w Zebrzydowicach kobietę i policjanta. Obaj zostali zatrzymani. 16-latek trafił już do poprawczaka....

zobacz więcej

– Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował 32–letniego mężczyznę na dwa miesiące – podał Gleń.

Rzecznik poinformował, że funkcjonariusze zatrzymali sklepikarza kilka dni temu.

– W pomieszczeniu przystosowanym do uprawy narkotyków znaleźli 76 krzewów konopi indyjskich, z których można było uzyskać susz marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 50 tys. zł. Rośliny były w różnym stanie rozrostu, od 10 do 160 cm – powiedział.

3,6 kg suszu na zapleczu


Na zapleczu sklepu, a także w samochodzie właściciela, policjanci znaleźli też ponad 3,6 kg suszu marihuany i haszyszu o czarnorynkowej wartości ponad 100 tys. zł.

Zobacz także: Dzik zaatakował kobiety w parku. Miał ochotę na popcorn – 32–letni mieszkaniec gminy Andrychów został zatrzymany. Usłyszał trzy zarzuty: uprawy konopi innych niż włókniste w znacznych ilościach, ich przetwarzania, a także posiadania przedmiotów i przyrządów służących do produkcji środków odurzających. Grożą mu co najmniej trzy lata więzienia – poinformował Sebastian Gleń.

źródło:

Zobacz więcej