RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Obostrzenia rozszerzone na kolejny region, zmiany w edukacji. Rząd podjął decyzje

Najnowsze

Popularne

Koronawirus w Polsce. Rząd zdecydował ws. dalszych obostrzeń. W większości kraju obowiązujące restrykcje zostały przedłużone. Nowe zasady – na wzór obowiązujących już na Warmii i Mazurach – wprowadzono w województwie pomorskim – powiedział na konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. Jest jednak jeden wyjątek: w obu tych województwach zamiast edukacji w trybie zdalnym, od 15 marca wprowadzone zostanie nauczanie hybrydowe.

Rok z COVID-19, ponad rok z fake newsami. Tak dezinformowano na początku pandemii

Dokładnie rok temu, 4 marca 2020 r., odnotowano w Polsce pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Pierwsze fake newsy opozycji i części mediów...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W piątek resort zdrowia potwierdził 15 829 przypadków zakażeń koronawirusem – najwięcej od początku 2021 r.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba zajętych przez pacjentów z COVID-19 miejsc w szpitalach zwiększyła się o ponad 30 proc.

Nowe restrykcje w woj. pomorskim


Jak wyjaśnił szef resortu zdrowia, od kolejnej soboty w województwie pomorskim zamknięte będą hotele, ograniczona działalność galerii handlowych, zamknięte m.in. kina i baseny.

Od 13 do 20 marca nauka w trybie hybrydowym.

Identyczne rozwiązania do 20 marca wprowadzono w woj. warmińsko mazurskim.


Przedłużenie obostrzeń w 14 województwach


Dotychczasowe restrykcje w pozostałych 14 województwach przedłużono do 28 marca. W pozostałych województwach kina, teatry i filharmonie pozostaną otwarte w reżimie sanitarnym – zajęte może być w nich 50 proc. miejsc siedzących, konieczne są maseczki, obowiązuje zakaz konsumpcji. Dopuszczony jest amatorski sport na świeżym powietrzu, otwarte stoki i baseny. Aquaparki i siłownie pozostają zamknięte. Hotele będą dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego – obłożone może być 50 proc. pokoi, a posiłki serwowane tylko do pokoi.

Zobacz także: Minister Czarnek ogłosił „Aktywny powrót do szkoły” [WIDEO]
teraz odtwarzane
Minister Czarnek ogłasza „aktywny powrót do szkoły”
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej