RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Program Mieszkanie Plus. We Wrocławiu rusza budowa pierwszego osiedla

We Wrocławiu powstanie osiedle w ramach programu Mieszkanie Plus (fot. Shutterstock/vivooo)
We Wrocławiu powstanie osiedle w ramach programu Mieszkanie Plus (fot. Shutterstock/vivooo)

Latem tego roku rozpocznie się budowa osiedla przy ul. Kolejowej we Wrocławiu w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Do końca 2023 roku powstanie tam ponad 460 mieszkań. W projektowaniu znajduje się także osiedle przy ulicy Zatorskiej.

Mieszkanie Plus. W Warszawie ma powstać 700 lokali

W Warszawie przy ul. Gilarskiej powstanie 700 lokali w ramach programu Mieszkanie plus – zapowiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Artur...

zobacz więcej

Pierwsze wrocławskie osiedle w ramach programu Mieszkanie Plus powstanie przy ulicy Kolejowej, która oddalona jest o ok. 1,5 km od wrocławskiego Rynku. Składać się będzie z ośmiu pięcio- i siedmiokondygnacyjnych budynków, w których powstanie 469 mieszkań.

Kolejną inwestycją, jaka powstanie w stolicy Dolnego Śląska w ramach rządowego programu mieszkaniowego, będzie osiedle w północnej części miasta, w rejonie ulic Zatorskiej i Odolanowskiej.

„Krakowska pracownia BE DDJM opracowuje dokumentację projektową dla pierwszego etapu tego osiedla. Na całym obszarze, który spółka PFR Nieruchomości zakupiła od Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A., może powstać nawet 1300 mieszkań” – przekazała Ewa Syta z biura prasowego PFR Nieruchomości. Dodała przy tym, że inwestycja będzie projektowana i realizowana etapowo. W ramach pierwszego etapu powstanie 400 mieszkań.

„Żeby każdy poczuł się tam jak w domu”


Architekci z pracowni BE DDJM, którzy wiosną ubiegłego roku zwyciężyli w konkursie na najlepszą koncepcję wrocławskiego osiedla, podkreślają, że główną ideą, która im przyświecała, było zapewnienie mieszkańcom osiedla komfortu poprzez optymalny dostęp do udogodnień i zieleni.

Będą nowe rozwiązania w polityce podatkowej skierowanej dla rodzin

Niedługo premier Mateusz Morawiecki będzie w polityce podatkowej skierowanej dla rodzin ogłaszał nowe, korzystniejsze rozwiązania. Chcemy zachęcać...

zobacz więcej

– Bardzo ważne dla naszego biura jest atmosfera i przestrzeń publiczna. Chcielibyśmy, żeby nasz projekt łączył w całość te wszystkie aspekty. Naszą ideę zdeterminował park, który oplata i łączy jednostki sąsiedzkie. Chcieliśmy podkreślić indywidualność architektoniczną tak, żeby każdy poczuł się tam jak w domu – powiedział wiceprezes zarządu BE DDJM Architekci Mateusz Dudek, cytowany w komunikacie.

Syta zaznaczyła, że wrocławski projekt jest opracowywany przy użyciu technologii BIM – Building Information Modeling, która opiera się na elektronicznym zapisie danych o obiekcie budowlanym w trójwymiarowym wirtualnym modelu. Dane tworzone na etapie projektowania wykorzystuje się w trakcie budowy i użytkowania budynku.

W komunikacie przypomniano też, że spółka PFR Nieruchomości zrealizowała już na Dolnym Śląsku 215 mieszkań w Wałbrzychu, które zostały przekazane najemcom wiosną 2019 roku. W trakcie budowy jest osiedle z 144 mieszkaniami w Oławie. Z kolei w Zgorzelcu powstanie 220 mieszkań przy ul. Lubańskiej. Obecnie spółka jest na etapie wyboru generalnego wykonawcy robót budowlanych.

źródło:

Zobacz więcej