RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Konferencja ministra zdrowia ws. nowych obostrzeń. Transmisja na portalu tvp.info

Konferencja ministra zdrowia – transmisja online na portalu tvp.info (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Konferencja ministra zdrowia – transmisja online na portalu tvp.info (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Jakie obostrzenia epidemiczne będą obowiązywały przez następne tygodnie? Decyzje zakomunikuje na konferencji prasowej około godz. 14 minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapraszamy do śledzenia transmisji online na portalu tvp.info.

KORONAWIRUS – RAPORT

Dotychczasowe restrykcje obowiązują do 14 marca. Przedstawiciele rządu zapewniali jednak, że kolejne decyzje będą komunikowane z odpowiednim wyprzedzeniem, by podmioty gospodarcze mogłyby się do nich przygotować.

W piątek resort zdrowia potwierdził 15 829 przypadków zakażeń koronawirusem – najwięcej od początku 2021 r.

Rok z COVID-19, ponad rok z fake newsami. Tak dezinformowano na początku pandemii

Dokładnie rok temu, 4 marca 2020 r., odnotowano w Polsce pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Pierwsze fake newsy opozycji i części mediów...

zobacz więcej

W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba zajętych przez pacjentów z COVID-19 miejsc w szpitalach zwiększyła się o ponad 30 proc.

Powrót do nauki stacjonarnej klas I-III?


We czwartek szef resortu edukacji Przemysław Czarnek w TVP1 przyznał, że jest ryzyko powrotu uczniów klas I-III do nauki zdalnej, jak ma to miejsce obecnie w woj. warmińsko-mazurskim.

Niewykluczone, że podobne restrykcje zostaną wprowadzone w kolejnych regionach Polski.

Restrykcje w Polsce


Dotychczasowe zasady bezpieczeństwa dotyczące kultury, sportu i hoteli będą obowiązywały do 14 marca, z wyjątkiem woj. warmińsko-mazurskiego. Na Warmii i Mazurach hotele, galerie handlowe, kina, teatry i baseny zostały od poniedziałku zamknięte, dzieci z klas I-III powróciły do zdalnej nauki.

W pozostałych 15 województwach kina, teatry i filharmonie pozostaną otwarte w reżimie sanitarnym – zajęte może być w nich 50 proc. miejsc siedzących, konieczne są maseczki, obowiązuje zakaz konsumpcji. Dopuszczony jest amatorski sport na świeżym powietrzu, otwarte stoki i baseny. Aquaparki i siłownie pozostają zamknięte. Hotele będą dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego – obłożone może być 50 proc. pokoi, a posiłki serwowane tylko do pokoi.

Zobacz także: Minister Czarnek ogłosił „Aktywny powrót do szkoły” [WIDEO]
teraz odtwarzane
Minister Czarnek ogłasza „aktywny powrót do szkoły”

źródło:
Zobacz więcej