RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje Andrzej Kukuczka. Dziennikarz Radia Kraków miał 56 lat

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Andrzej Kukuczka. Wieloletni dziennikarz Radia Kraków przegrał walkę ze złośliwym nowotworem mózgu. Miał 56 lat.

Zmarł wybitny historyk sztuki prof. Wiesław Juszczak

W wieku 88 lat zmarł Wiesław Juszczak, emerytowany profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego i Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk –...

zobacz więcej

Andrzej Kukuczka był reporterem, wydawcą, lektorem serwisów informacyjnych. Słuchacze Radia Kraków znają go jednak przede wszystkim ze świetnych audycji muzycznych, a także znakomitych radiowych felietonów przybliżających historię II wojny światowej.

Miał niepowtarzalny głos i ogromną muzyczną wiedzę.

Dwa lata temu zdiagnozowano u niego złośliwy nowotwór mózgu. W zbiórkę na jego leczenie zaangażowali się pracownicy i słuchacze Radia Kraków. W piątek poinformowano, że środki zebrane w jego skarbonce na stronie Fundacji Alivia zostaną przekazane innym potrzebującym.

„Andrzej na zawsze pozostanie dla mnie, dla nas – jednym z legendarnych i niezawodnie kojarzących się z Radiem Kraków głosów, niezwykłą radiową osobowością, człowiekiem o wielkiej muzycznej wrażliwości, miłośnikiem historii, ale i niezwykle uważnym obserwatorem rzeczywistości z wielkim poczuciem humoru, a jednocześnie życzliwą wyrozumiałością dla świata..." – powiedział Mariusz Bartkowicz, prezes Radia Kraków.

Z głębokim żalem informujemy, że po ciężkiej chorobie odszedł nasz kolega i przyjaciel Andrzej Kukuczka http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/aktualnosci/nie-zyje-andrzej-kukuczka/

Opublikowany przez Radio Kraków Czwartek, 4 marca 2021


Zobacz także: Nie żyje prof. Jerzy Limon, dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

źródło:
Zobacz więcej