RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lockdown w kolejnym województwie? Konferencja ministra zdrowia

Nowe obostrzenia? Konferencja ministra zdrowia w piątek 5 marca (fot. PAP/Marcin Gadomski)
Nowe obostrzenia? Konferencja ministra zdrowia w piątek 5 marca (fot. PAP/Marcin Gadomski)

Nowe restrykcje mogą dotknąć kolejnych regionów Polski. Czy poza woj. warmińsko-mazruskim wprowadzony zostanie lockdown w szkołach? Decyzje rządu przedstawi w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. Transmisja konferencji na antenie TVP Info i w portalu tvp.info około godz. 14.

Powrót do szkół jeszcze w tym semestrze? Przemysław Czarnek komentuje

Dziś drugi dzień matur próbnych, przeprowadzanych w ścisłym reżimie sanitarnym. W TVP Info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek mówił, że z...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Już wcześniej rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że Rządowy Zespół Zarzadzania Kryzysowego, zbierze się w piątek o godz. 10. Zaznaczył, że w najbliższy weekend nie będzie wprowadzanych żadnych zmian w obostrzeniach.

Z nieoficjalnych informacji RMF wynika, że lockdown może zostać ogłoszony w województwie pomorskim.

Regionalizacja obostrzeń


Rzecznik rządu zapewniał jednak, że regionalizacja obostrzeń byłaby wprowadzana „z pewnym wyprzedzeniem”, aby podmioty gospodarcze mogłyby się do nich przygotować.

Transmisja konferencji ministra zdrowia


Konferencja ma się rozpocząć około godz. 14.
 

Dotychczasowe zasady bezpieczeństwa dotyczące kultury, sportu i hoteli będą obowiązywały do 14 marca, z wyjątkiem województwa warmińsko-mazurskiego. Na Warmii i Mazurach hotele, galerie handlowe, kina, teatry i baseny zostały od poniedziałku zamknięte, dzieci z klas I-III powróciły do zdalnej nauki.

Aktualne restrykcje w Polsce


W pozostałych 15 województwach, kina, teatry i filharmonie pozostaną otwarte w reżimie sanitarnym – zajęte może być w nich 50 proc. miejsc siedzących, konieczne są maseczki, obowiązuje zakaz konsumpcji. Dopuszczony jest amatorski sport na świeżym powietrzu, otwarte stoki i baseny.

Aquaparki i siłownie pozostają zamknięte. Hotele będą dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego – obłożone może być 50 proc. pokoi, a posiłki serwowane tylko do pokoi.

Ponadto od soboty w całym kraju obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust wyłącznie maseczką. Zobacz także: Minister Czarnek ogłosił „Aktywny powrót do szkoły” [WIDEO]

źródło:
Zobacz więcej