RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wyborcy Zjednoczonej Prawicy jednoznacznie o jedności obozu

Badanie elektoratu Zjednoczonej Prawicy (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)
Badanie elektoratu Zjednoczonej Prawicy (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

86 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy zależy na utrzymaniu sojuszu Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski oraz Porozumienia – wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.

Jarosław Kaczyński: Polska stoi dzisiaj przed ogromną szansą, warunkiem jej wykorzystania jest jedność

Polska stoi dzisiaj przed ogromną szansą, a warunkiem jej wykorzystania jest jedność obozu Zjednoczonej Prawicy; każdy kto rozbija dzisiaj prawicę,...

zobacz więcej

Jak podał portal, w badaniu skierowanym wyłącznie do respondentów deklarujących głosowanie na Zjednoczoną Prawicę, zadano pytanie: „Na ile jest dla pani/pana ważne zachowanie jedności i uniknięcie rozłamu w Zjednoczonej Prawicy?”.

„Aż 49 proc. badanych odpowiedziało, że jest to dla nich „bardzo ważne”, a 37 proc. zadeklarowało, że sprawa jedności Zjednoczonej Prawicy jest dla nich „raczej ważna”. W sumie więc aż 86 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy zależy na utrzymaniu sojuszu Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski oraz Porozumienia, który okazał się tak skuteczny w ostatnich latach” – czytamy.

Według serwisu dla zaledwie 5 proc. badanych jedność obozu politycznego, na który głosują, jest nieistotna lub zupełnie nieistotna, a 9 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź „trudno powiedzieć”.

Jednoznaczne wyniki sondażu


„W sumie wyniki badania są jednoznaczne. Wyborcy dostrzegają, że rozbicie obozu zbudowanego przez Jarosława Kaczyńskiego przyniesie i Polsce, i całej prawicy wyłącznie nieszczęścia” – podkreślono. Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Przeprowadzono je na ogólnopolskiej, reprezentatywnej pod względem płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania, próbie 1071 Polaków, między 26 lutego a 1 marca.

źródło:

Zobacz więcej