RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dzik zaatakował kobiety w parku. Miał ochotę na popcorn

Dzik nie miał zamiaru skrzywdzić kobiet (fot. Shutterstock/Budimir Jevtic)
Dzik nie miał zamiaru skrzywdzić kobiet (fot. Shutterstock/Budimir Jevtic)

Dwie młode kobiety zostały zaatakowane przez dzika w Lesie Dębińskim w Poznaniu. Kobiety wezwały na pomoc strażników miejskich. Okazało się – jak relacjonowali strażnicy – że dzik nie miał zamiaru skrzywdzić kobiet, tylko miał ochotę na popcorn, który trzymały w papierowej torbie.

Dzik okradł nudystę. Zabrał mu torbę z laptopem

Dzik ukradł nudyście nad jeziorem Teufelssee w Berlinie torbę z laptopem. Nagi mężczyzna ścigał zwierzę uciekające ze zdobyczą. Pogoń...

zobacz więcej

O zdarzeniu poinformowała w piątek Straż Miejska Miasta Poznania. Jak podała, w środę późnym popołudniem strażnicy z Wildy otrzymali zgłoszenie od dwóch zaniepokojonych, młodych kobiet, które w Lesie Dębińskim atakuje dzik.

Był przyczajony w krzakach


– Kobiety nie umiały wskazać konkretnego miejsca, gdzie się znajdują, dlatego pozostawały w kontakcie telefonicznym z patrolem, który włączył sygnały świetlne, by te mogły nakierować strażników. Po chwili poszukiwań udało się i patrol dotarł na miejsce. A tam zastał dwie przerażone i roztrzęsione kobiety stojące na ławce. Po krótkiej rozmowie i sprawdzeniu okolicy okazało się, że dzika nie ma już w pobliżu i mogą zejść z ławki. Okazało się, że dzik był przyczajony w krzakach i jak tylko kobiety zeszły z ławki zaatakował ponownie – wskazali miejscy strażnicy.

Dodali, że „szybko okazało się, że nie miał zamiaru skrzywdzić kobiet, tylko miał ochotę po prostu na popcorn, który trzymały w papierowej torbie – dzika zwabił silny zapach przekąski

Zobacz także: Dzik w szoku po wypadku. Ugryzł przechodnia i zaatakował policjantów – Jak tylko znów zaczął się zbliżać wkroczyli strażnicy, którzy natychmiast przegonili napastnika na tyle skutecznie, że już nie wrócił. Przestraszone kobiety mogły bezpieczni zejść na ziemię – poinformowali strażnicy.

źródło:

Zobacz więcej