SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Premier: Mamy szansę przebić wzrost gospodarczy sprzed pandemii

Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Paweł Supernak)
Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Paweł Supernak)

W czwartym kwartale tego roku mamy szansę przebić wzrost gospodarczy sprzed pandemii; Polska nie tylko nie będzie miała recesji, ale zaliczy silne odbicie gospodarcze; Myślę, że co najmniej w okolicach 4 proc. PKB – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Polski biznes przed nowym sprawdzianem z odporności

Chociaż ponad połowa przedsiębiorstw zakończyła ubiegły rok spadkiem przychodów, to 63 proc. firm pozytywnie albo neutralnie ocenia swoją obecną...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Szef rządu napisał na Facebooku, że Polska ma najniższe bezrobocie w całej Unii Europejskiej. Wyraził przekonanie, że dzięki programom takim jak Krajowy Plan Odbudowy i Nowy Ład „zwiększymy szansę na dynamiczny wzrost gospodarczy”.

„W czwartym kwartale tego roku mamy szansę przebić wzrost gospodarczy sprzed pandemii. Niektóre kraje cofną się o jedenaście czy o dwadzieścia parę lat” – stwierdził premier.

Podkreślił jednocześnie, że Polska nie tylko nie będzie miała recesji, ale zaliczy silne odbicie gospodarcze. „Myślę, że co najmniej w okolicach 4 proc. PKB – ocenił.

Mamy najniższe bezrobocie w UE


„Jest szansa na to, że przy wsparciu środków z programu Nowego Ładu wzrost gospodarczy w najbliższych kilku latach będzie dynamiczny” – dodał Morawiecki.

Jak wynika z najnowszych danych Eurostatu, Polska w styczniu miała najniższe bezrobocie w UE, wyniosło ono 3,1 proc. Na drugim miejscu były Czechy (3,2 proc.), a trzecia – Holandia (3,6 proc.).

Najwyższe bezrobocie w styczniu było w Hiszpanii – 16 proc.

Mamy najniższe bezrobocie w całej Unii Europejskiej, a dzięki naszym programom - Krajowego Planu Odbudowy i Nowego Ładu, zwiększymy szansę na dynamiczny wzrost gospodarczy! ��������

Pubblicato da Mateusz Morawiecki su Venerdì 5 marzo 2021
W podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę pod koniec stycznia ustawie budżetowej na 2021 r. założono, że w ujęciu realnym PKB wzrośnie w tym roku o 4 proc.

źródło:
Zobacz więcej