RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Andruszkiewicz: UE straciła kontakt z rzeczywistością. Sankcje za LGBT?

Europarlamentarzyści zamierzają „ogłosić Unię Europejską »strefą wolności LGBTIQ«”, a działacze Strajku Kobiet w Polsce zamiast pierwszych komunii proponują „ceremonię rozkwitania”. – W Polsce wszyscy obywatele są równi wobec prawa, niezależnie od światopoglądu, od płci czy orientacji seksualnej – podkreśla minister w KPRM Adam Andruszkiewicz. Gość programu „#Jedziemy” ocenił też, że spadek zainteresowania proaborcyjnymi manifestacjami wynika z tego, że Polacy zauważyli radykalizm Strajku Kobiet.

„Strefa wolności LGBTIQ” albo sankcje. Unijna rezolucja z poparciem PO, SLD i Wiosny

W Parlamencie Europejskim powstał projekt rezolucji w sprawie ogłoszenia Unii Europejskiej „strefą wolności LGBTIQ”. Został przygotowany przez...

zobacz więcej

W czwartek światło dzienne ujrzał projekt rezolucji – przygotowany także przez polskich europosłów Lewicy, PO i Wiosny – Parlamentu Europejskiego, który zawiera zapis o tym, że Parlament Europejski „ogłasza Unię Europejską »strefą wolności LGBTIQ«”. Wskazano w nim również, że Komisja Europejska „nie powinna wahać się przed użyciem wszystkich narzędzi” w celu ochrony praw osób LGBT, w tym takich środków jak sankcje finansowe czy pozwy do TSUE.

Andruszkiewicz o poważnych problemach KE


– W Polsce wszyscy obywatele są równi wobec prawa, niezależnie od światopoglądu, od płci czy orientacji seksualnej. Nikt w Polsce nikogo nie dzieli z tego powodu ani nie dyskryminuje. Wszystkim nam konstytucja gwarantuje te same prawa wyborcze i obywatelskie – skomentował w piątek na antenie TVP Info minister Adam Andruszkiewicz.

Jak przyznał, „rekomendowałby Parlamentowi Europejskiemu i generalnie Unii Europejskiej, by zajęła się poważnymi problemami, które dzisiaj trawią świat”. Wskazał przy tym, że KE nie jest w stanie wyegzekwować choćby należnych – także Polsce – dostaw szczepionek, które przecież sama negocjowała.

Strajk Kobiet demoluje Warszawę. Mamy stanowisko warszawskiego ratusza

Po ostatnich protestach Strajku Kobiet internet obiegły nagrania demonstrantów wybijających witryny reklamowe, rozlewających czerwoną farbę przed...

zobacz więcej

– Słuchając, czym zajmuje się PE, mam czasami wrażenie, że UE traci kontakt z rzeczywistością – podsumował minister.

„Ceremonia rozkwitania” zamiast pierwszej komunii


Odniósł się także do propozycji przedstawicieli Rady Konsultacyjnej prze Ogólnopolskim Strajku Kobiet, którzy niedawno proponowali zastąpienie m.in. chrztu, pierwszej komunii świętej oraz ślubów kościelnych pewnego rodzaju „humanistycznymi” uroczystościami, jak na przykład: „zaznaczenie rytuałem, że w rodzinie pojawił się ktoś nowy”, „ceremonię rozkwitania” (zamiast pierwszej komunii) czy „ślub humanistyczny” (zamiast kościelnego czy nawet cywilnego).

Jak zauważył Andruszkiewicz, początkowe zaangażowanie Polaków w proaborcyjne protesty zdecydowanie ustąpiło.

– Dzisiaj już tych tłumów na ulicach nie widać. Jestem przekonany, że to efekt tego, że młodzież i Polacy generalnie spostrzegli, że Strajk Kobiet jest bardzo radykalną organizacją, która nie ma kontaktu z rzeczywistością – ocenił polityk.

Zobacz także:„Sprzedałaś się”. Lempart oskarżana o współpracę z ABW

źródło:
Zobacz więcej