RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

CBA weszło do PZPN. Nowy wątek afery melioracyjnej

Afera melioracyjna. Nowy wątek i przeszukania w PZPN (fot. arch.PAP/Jakub Kaczmarczyk, zdjęcie ilustracyjne)
Afera melioracyjna. Nowy wątek i przeszukania w PZPN (fot. arch.PAP/Jakub Kaczmarczyk, zdjęcie ilustracyjne)

Centralne Biuro Antykorupcyjne przeszukało prawie 10 lokalizacji w czterech województwach w związku z tzw. aferą melioracyjną. To kolejna odsłona śledztwa prowadzonego z Prokuraturą Krajową w Szczecinie. Funkcjonariusze przeszukali m.in. siedzibę Polskiego Związku Piłki Nożnej.

CBA przeszukało główną siedzibę PZPN w związku z aferą melioracyjną

CBA na polecenie Prokuratury Krajowej dokonało kilkunastu przeszukań w związku z tzw. aferą melioracyjną. Funkcjonariusze przeszukali m.in. główną...

zobacz więcej

W akcję zaangażowano około 50 funkcjonariuszy CBA ze Szczecina, Krakowa, Rzeszowa, Katowic i Warszawy. Przeszukano 9 miejsc na terenie województw: Małopolskiego, Śląskiego, Podkarpackiego oraz Mazowieckiego.

Wydział Komunikacji Społecznej Biura przekazał portalowi tvp.info, że działania objęły zarówno miejsca zamieszkania osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych; były wykonywane między innymi w siedzibie PZPN, podmiotu zajmującego się doradztwem gospodarczym a także jednego z krakowskich deweloperów.

Afera melioracyjna i wątek PZPN


Jak wyjaśnia Centralne Biuro Antykorupcyjne, ostatnie działania są wynikiem przeszukań przeprowadzonych przez funkcjonariuszy CBA we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas zabezpieczono obszerną dokumentację między innymi w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej w związku ze śledztwem dotyczącym tzw. afery melioracyjnej. „Analiza zgromadzonej dokumentacji pozwoliła na zidentyfikowanie nowych wątków związanych z potencjalnym przywłaszczaniem części środków z umów sponsorskich. Zabezpieczone materiały zostaną przeanalizowane w toku toczącego się postępowania” – czytamy w komunikacie CBA.

Czego CBA szukało w PZPN? Wielogodzina kontrola i niejasności wokół jednego z wiceprezesów

źródło:
Zobacz więcej