RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Studia i co dalej? Our Future Forum o drogach do sukcesu na rynku

Szanse młodzieży na krajowym rynku pracy i arenie międzynarodowej, przyszłość systemu edukacji, walka z drenażem mózgów, aby talenty wracały do Polski – 6 marca w Warszawie odbędzie się Our Future Forum. – Prelegentami będą czempioni polskiego biznesu – zapowiedział w TVP Info Michał Mazur, prezes Our Future Foundation. Transmisja online, a w TVP Info przez cały dzień relacje z tego wydarzenia.

„Młodzi w Pałacu”. Wideokonferencja z przedstawicielami sekcji młodych „Solidarności”

Prezydenccy doradcy Kinga Duda i Łukasz Rzepecki spotkali się w formie wideokonferencji z przedstawicielami sekcji młodych NSZZ „Solidarność”, aby...

zobacz więcej

Our Future Forum.organizowane jest przez Our Future Foundation – fundację pomagającą polskim licealistom w aplikacji na najlepsze światowe uczelnie.

W ramach tego wydarzenia zaplanowano cztery panele dotyczące możliwości edukacyjnych młodzieży, wdrażania innowacji do oświaty, a także wspierania absolwentów na rynku pracy. Prelegentami będą m.in. Leszek Skiba (PEKAO), Anna Janiczek (PZU Zdrowie), Karol Sadaj (Aion Bank), Kacper Winiarczyk (Dott), Piotr Mazurek (KPRM), Robert Perkowski (PGNiG SA), Iwona Duda (Alior Bank), Jan Szewczak (PKN ORLEN), Jolanta Wiewióra (Bank Gospodarstwa Krajowego) czy Justyna Orłowska (GovTech).

Jak zatrzymać w Polsce najzdolniejszych?


– Chcemy rozmawiać o tym, jak można pomóc tym najbardziej ambitnym i zdolnym. Dynamicznie zmieniający się świat stanowi coraz większe wyzwanie dla młodzieży myślącej o zagranicznych studiach czy międzynarodowej karierze. Dlatego też jako Fundacja zdecydowaliśmy się stworzyć w formule konferencji Our Future Forum platformę do wymiany myśli i zebrania rekomendacji karierowo-edukacyjnych dla młodych ludzi – wskazuje Michał Mazur, prezes Our Future Foundation, która organizuje Forum. akub Bartoszewski, członek Rady Fundacji zauważa, że studia i kariera na zachodzie stają się coraz ważniejsze dla ambitnych, młodych Polaków.

Covid niszczy życie studenckie. Magisterka przed monitorem

Gdyby ten lockdown w szkolnictwie potrwał dalej, mogłoby zdarzyć się tak, że ktoś ukończy studia magisterskie, nie wchodząc w mury swojej uczelni –...

zobacz więcej

– Polska stoi przed ryzykiem utraty tych najzdolniejszych. Jest to jednak wyzwanie, które możemy przekuć w szansę dla naszej gospodarki. Poprzez zapewnienie absolwentom atrakcyjnych warunków pracy możemy rozpocząć proces transferu know-how, który ułatwi stworzenie modelu rozwojowego gospodarki opartego o wiedzę. Na „Our Future Forum” będziemy podkreślać kluczową rolę polskich firm i instytucji państwowych w realizacji tego zadania – mówi Bartoszewski.

Studio konferencji zorganizowane będzie w Centralnym Domu Technologii w Warszawie. Dla uczestników Forum przygotowano warsztaty.

Jak wziąć udział w konferencji?


Całe wydarzenie transmitowane będzie online na Facebooku Fundacji.

Przez cały dzień na antenie TVP Info pojawiać będą się relacje z tego wydarzenia.

źródło:
Zobacz więcej