RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Biden polecił zbadać sytuację dzieci na granicy z Meksykiem

Straż Graniczna na granicy USA-Meksyk (fot. Reuters)
Straż Graniczna na granicy USA-Meksyk (fot. Reuters)

Prezydent Joe Biden polecił kilku najwyższym rangą członkom swojej administracji aby udali się na granicę USA z Meksykiem i zbadali sytuację pozbawionych opieki dzieci po przekroczeniu granicy amerykańskiej. Mają przedstawić szczegółowy raport w tej sprawie.

Biden: Do końca maja będą szczepionki dla każdego dorosłego Amerykanina

Prezydent Joe Biden zapowiedział, że Stany Zjednoczone do końca maja będą miały wystarczającą liczbę szczepionek przeciw COVID-19, by zaszczepić...

zobacz więcej

Jak oświadczył rzecznik Białego Domu Vedant Patel, mają oni też zbadać działania miejscowych władz w tej sprawie i ocenić możliwości podjęcia dodatkowych posunięć zapewniających opiekę i bezpieczeństwo tych dzieci.

Dodał, że termin wizyty jest poufny ze względu na wymogi bezpieczeństwa i zapewnienia prywatności osób zainteresowanych.

Sytuacja na granicy


Administracja Bidena jest coraz ostrzej krytykowana przez Demokratów i aktywistów organizacji broniących praw człowieka za to, że pozbawione opieki dzieci migrantów oraz rodziny z dziećmi są zbyt długo przetrzymywane w obozach przejściowych.

Czytaj więcej: W Dakocie Południowej nie chorują mimo braku obostrzeń? Demaskujemy fake newsa

Zdaniem krytyków osoby te powinny być zwalniane na okres oczekiwania na rozpatrzenie ich wniosku o azyl.

Tylko w ub. środę amerykańska Straż Graniczna zatrzymała ponad 4500 migrantów nielegalnie przekraczających granicę z USA. Była to rekordowa liczba zatrzymanych w ciągu jednego dnia.

źródło:

Zobacz więcej