RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Francja ma problem z medykami. Część nie chce się szczepić

W ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono we Francji u 25 279 osób (fot. PAP)
W ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono we Francji u 25 279 osób (fot. PAP)

Część personelu medycznego nie chce się szczepić przeciwko koronawirusowi. W domach spokojnej starości i na oddziałach opieki długoterminowej mniej niż 200 tys. specjalistów otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, tj. około 42 proc. personelu.

Nowy wariant koronawirusa. Radny Nowego Jorku apeluje, by nie wpadać w panikę

Wzrasta liczba przypadków zakażenia nowym wariantem koronawirusa w Nowym Jorku. Lokalne władze biją na alarm, apelując o pomoc do władz...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Prezydent Emmanuel Macron rozważa wprowadzenie obowiązkowego szczepienia przeciwko koronawirusowi dla personelu medycznego w szpitalach i domach opieki – informuje dziennik ekonomiczny i „Les Echos”, powołując się na źródła w Radzie Obrony, która debetowała w środę nad sytuacją sanitarną w kraju.

Stanowisko lekarzy


Jak podały władze medyczne, na oddziałach covidowych 80 proc. personelu jest zaszczepione, ale gdzie indziej o wiele mniej. COVID-19 stał się pierwszą tzw. chorobą szpitalną.

Niektórzy lekarze uważają za konieczne wprowadzenie obowiązku szczepień personelu pielęgniarskiego.

– Nie możemy dłużej akceptować odmowy szczepień przez personel – stwierdził prof. François Chast w radiu w France Inter. Uważa on, że personel odmawiający szczepień powinien zostać wykluczony z zawodu.

Czytaj więcej: Publicysta „Bilda”: Brytyjczycy mieli rację. Von der Leyen skompromitowała Europę

W ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono we Francji u 25 279 osób, w szpitalach zmarło 293 chorych. Całkowita liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa od początku pandemii wzrosła do 87 861, a zarażonych do 3 835 595 – podała Agencja Zdrowia Publicznego (SPF).

źródło:

Zobacz więcej