RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

IMGW ostrzega: Oblodzenie niemal w całym kraju, na południu spadnie śnieg

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu (fot. Reuters)
Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu (fot. Reuters)

Niemal w całym kraju drogi i chodniki mogą być oblodzone, a na południu województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego spodziewane są intensywne opady śniegu - ostrzegł w czwartek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Arktyczny chłód napływa do Polski. Sypnie też śniegiem

Przed nami ochłodzenie. Z północy na południe kraju przemieszcza się chłodny front, przynosząc ze sobą opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu.

zobacz więcej

Alerty pierwszego stopnia przed oblodzeniem wydano dla wszystkich 16 województw. Wyjątkiem są jedynie południowe powiaty województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego.

Na terenie objętym ostrzeżeniami przed oblodzeniem IMGW prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Na przeważającym obszarze alerty obowiązują do godz. 9 w piątek.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu wydano natomiast dla południowych powiatów województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Synoptycy przewidują, że w tych powiatach spadnie ok. 10 cm śniegu, a miejscami - 15 cm. Alerty przed intensywnymi opadami śniegu w województwach: dolnośląskim i opolskim obowiązują do godz. 10, w województwie śląskim - do godz. 13, w małopolskim - do godz. 15, zaś w podkarpackim do godz. 17.

źródło:

Zobacz więcej