RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nastolatek znęcał się nad psem. Sprawa wyszła na jaw przez przypadek

16-latek w brutalny sposób traktował psa (fot. Policja)
16-latek w brutalny sposób traktował psa (fot. Policja)

16-latek z Wrocławia odpowie przed sądem za bicie, kopanie i szarpanie swojego psa. Policjanci zatrzymali nastolatka zaraz po obejrzeniu filmu z monitoringu.

Napadał na kobiety w parku, niektóre molestował. Trafił do aresztu

Policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który napadał na kobiety w jednym z parków we Wrocławiu. Sprawca groził im, że skrzywdzi ich dzieci,...

zobacz więcej

Brutalne czyny nastolatka wyszły na jaw zupełnie przypadkowo. Policjanci analizowali zapisy z kamer monitoringu z jednej z klatek schodowych w bloku mieszczącym się na podległym im rejonie. Wszystko było analizowane w związku z inną sprawą. Niestety podczas sprawdzania zapisu z kamer zobaczyli drastyczne zachowanie jednego z mieszkańców budynku.

„Widać na nim, jak młody mężczyzna kopie, szarpie, a także zrzuca ze schodów psa, który ma ewidentne problemy z poruszaniem się. Kamery zarejestrowały znęcanie się nad zwierzęciem, co zgodnie z obowiązującymi przepisami jest zagrożone karą nawet 3 lat pozbawienia wolności” – poinformowała policja.

Funkcjonariuszom udało się ustalić, że osobą odpowiedzialną za ten czyn prawdopodobnie nie jest osoba dorosła, a zaledwie 16-latek, mieszkający w bloku.

„Zarówno młody wrocławianin, jak też jego opiekunowie, byli bardzo zaskoczeni, kiedy do drzwi ich mieszkania zapukali policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii. Podczas czynności przeprowadzanych z funkcjonariuszami 16-latek przyznał się do znęcania się nad swoim psem. – podała policja.

Nastolatek twierdził, że jego czyny były spowodowane tym, że zwierzę nie wykonywało jego poleceń. Psem zajęła się już Ekostraż, która zapewniła mu profesjonalną opiekę weterynaryjną. Według wstępnej diagnozy pies będzie wymagał długotrwałego leczenia, ale jest szansa, że dojdzie do siebie.

16-latkiem z kolei zajmie się sąd rodzinny, który podejmie decyzję, jakie środki wychowawcze będą dla niego najodpowiedniejsze.

Czytaj także: Warszawa. W lesie odnaleziono zakopane zwłoki zawinięte w dywan

 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej