RAPORT

Wojna na Ukrainie

Jakie poparcie mają Solidarna Polska i Porozumienie? Jest nowy sondaż

Ugrupowania Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina nie cieszą się zaufaniem wyborców (fot. Gettyimages)
Ugrupowania Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina nie cieszą się zaufaniem wyborców (fot. Gettyimages)

Czy Solidarna Polska i Porozumienie opuszczą obóz Zjednoczonej Prawicy i samodzielnie wystartują w kolejnych wyborach do sejmu?„Super Express” opublikował wyniki sondażu, uwzględniającego poparcie dla partii Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina.

Spotkanie prezesa PiS z koalicjantami. Jakie scenariusze leżą na stole?

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel podkreślił, że szczegóły rozmów szefa partii Jarosława Kaczyńskiego z szefami – Solidarnej Polski Zbigniewem...

zobacz więcej

Gdyby wybory odbyły się na początku marca, to wyraźnie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, na które oddać głos chce ponad 38 proc. ankietowanych.

Niespełna dwukrotnie mniejszym poparciem cieszy się Koalicja Obywatelska (20,39 proc.), która nieznacznie wyprzedza Polskę 2050 Szymona Hołowni (17,79 proc.).

Do Sejmu dostałyby się także Lewica (9,61 proc.) oraz Konfederacja (7,02 proc.). Tuż pod pięcioprocentowym progiem wyborczym jest PSL (4,33 proc.).

Jakie poparcie dla Solidarnej Polski i Porozumienia?


Wyniki sondażu na pewno nie ucieszą Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina. Gdyby obie partie zdecydowały się startować samodzielnie, to mogą liczyć na poparcie na poziomie błędu statystycznego.

Chęć oddania głosu na Solidarną Polskę wskazało 1,04 proc., a na Porozumienie 0,8 proc. respondentów. Partie nie dość, że nie dostałyby się do Sejmu, to jeszcze nie mogłyby liczyć na budżetowe subwencje, które przysługują ugrupowaniom z ponad 3-procentowym poparciem w wyborach.

Badanie zrealizowano przez Instytut Badań Pollster w dniach 3–4 marca na próbie 1033 dorosłych Polaków.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej