RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Chciał ostrzec światłami innych kierowców przed policją. Został ukarany

Ostrzegał innych przed patrolem policji (fot. Policja)
Ostrzegał innych przed patrolem policji (fot. Policja)

Policjanci zatrzymali 64-letniego kierowcę samochodu ciężarowego, który „mrugał” światłami drogowymi i ostrzegał w ten sposób innych o patrolu mierzącym prędkość. Całe zajście zostało nagrane wideorejestratorem. Mężczyzna za swoje zachowanie otrzymał mandat.

Napadł na bank w Rozogach. Poszukiwania sprawcy

Warmińsko-mazurska policja szuka sprawcy środowego napadu na placówkę bankową w Rozogach w powiecie szczycieńskim. Według pierwszych ustaleń,...

zobacz więcej

Sytuacja miała miejsce w połowie lutego w trakcie prowadzenia pomiaru prędkości na drodze krajowej nr 11 w Zielonej Łące (woj. wielkopolskie).

W tym samym czasie drugi patrol, również na krajowej 11, kontrolował prędkość nieoznakowanym radiowozem. Policjanci zwrócili uwagę na jadący za nimi samochód ciężarowy, którego kierowca „mrugając” światłami drogowymi ostrzegał innych kierowców o patrolu drogówki – poinformowała policja.

Cała sytuacja została nagrana wideorejestratorem. Samochód ciężarowy został zatrzymany przez policjantów do kontroli. Okazało się, że pojazdem poruszał się 64-letni mieszkaniec województwa śląskiego.

Mężczyzna został ukarany za popełnione wykroczenia mandatem. Dodatkowo dostał dwa punkty karne.

Czytaj także: Włamanie do... odkurzacza w myjni. Sprawcom grozi do 10 lat więzienia

źródło:
Zobacz więcej