RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Żona księcia Harry'ego oskarża Pałac Buckingham o „utrwalanie nieprawdy”

Meghan Markle wystąpiła w talk show (fot. ABC News/Frame Grab via Getty Images)
Meghan Markle wystąpiła w talk show (fot. ABC News/Frame Grab via Getty Images)

Żona brytyjskiego księcia Harry’ego, księżna Meghan, oskarżyła Pałac Buckingham o „utrwalanie nieprawdy” na temat jej i jej małżonka. W amerykańskim talk show Oprah Winfrey powiedziała, że nie będzie milczeć, jeśli chodzi o opowiadanie własnej historii.

„Bałem się powtórki z historii Diany”. Książę Harry w wyjątkowym wywiadzie

Brytyjski książę Harry wyjaśnił powody swojej decyzji, by wraz z żoną Meghan usunąć się z publicznego życia w Wielkiej Brytanii. W ekskluzywnym...

zobacz więcej

Księżna Sussex wyjaśniła w wywiadzie, którego fragmenty wyemitowano w środę w amerykańskiej telewizji, dlaczego zrezygnowała z mężem z obowiązków członka rodziny królewskiej.

Rzekome znęcanie się nad asystentami


Fragment wywiadu wyemitowano kilka godzin po tym, jak Pałac Buckingham przekazał, iż jest „bardzo zaniepokojony” doniesieniami brytyjskiej gazety „The Times”, że asystenci pracujący dla Meghan dwa lata temu mieli być przez nią zastraszani.

Harry i Meghan wydali oświadczenie, w którym zaprzeczyli, by księżna znęcała się nad kimkolwiek.

– Jak się czujesz z tym, że Pałac słyszy, jak opowiadasz dziś swoją prawdę? – zapytała Winfrey księżną Meghan w wywiadzie.

Czytaj także: Królowa zachwycona informacją o drugim dziecku Harry'ego i Meghan

Meghan Markle chce od wydawcy tabloidu 1,5 miliona funtów

Meghan Markle, brytyjska księżna Sussex, domaga się od tabloidu 1,5 miliona funtów (2,1 miliona dolarów) kosztów prawnych. To efekt wygranego...

zobacz więcej

– Nie wiem, jak mogą oczekiwać, że po tym wszystkim nadal będziemy po prostu milczeć, jeśli Firma (The Firm) rozpowszechnia nieprawdziwe informacje na nasz temat – odparła Meghan. „The Firm” to nazwa, której brytyjska rodzina królewska czasami używa na określenie samej siebie. – A jeśli wiąże się to z ryzykiem utraty pewnych rzeczy, to sądzę, że wiele już zostało utracone – dodała Meghan.

Wywiad, którego mieszkający obecnie w Kalifornii Harry i jego żona udzielili Oprah Winfrey zostanie wyemitowany przez CBS 7 marca, zaś w Wielkiej Brytanii dzień później.

Rozmowa została nagrana zanim „Times” opublikował artykuł, powołując się na anonimowe źródła, o tym, że doradca Harry’ego i Meghan wniósł skargę w październiku 2018 roku, twierdząc, iż księżna doprowadzała część swoich asystentów do łez, a innych traktowała tak źle, że odeszli z pracy. Gazeta przekazała, że Harry namawiał doradcę, który nie jest już członkiem personelu pary książęcej, aby nie wnosił skargi.

Oświadczenie Pałacu Buckingham


Dziennik przekazał, że skontaktował się z byłymi pracownikami, którzy chcieli, aby opinia publiczna wiedziała, co się działo, przed wyemitowaniem wywiadu z Oprah Winfrey show oraz że prawnicy pary książęcej nazwali te zarzuty oszczerstwami wyreżyserowanymi przez Pałac Buckingham.

Czytaj także: Meghan Markle i książę Harry będą pracować dla Netfliksa

Szwagier Meghan Markle oskarżony o przemoc domową

Szwagier księżnej Sussexu Meghan Markle został oskarżony o przemoc domową. Miał uderzyć w twarz przykutą do wózka inwalidzkiego żonę Samanthę...

zobacz więcej

„Jesteśmy wyraźnie bardzo zaniepokojeni zarzutami w „The Times” po twierdzeniach byłych pracowników księcia i księżnej Sussex” – napisał Pałac Buckingham. Jak dodano w oświadczeniu, dwór królewski „nie toleruje i nie będzie tolerował zastraszania i nękania w miejscu pracy”, a jego zespół personalny przyjrzy się zarzutom.

Wycofanie się z obowiązków na dworze


Na początku 2020 roku Harry, młodszy syn następcy tronu księcia Karola i Diany, oraz jego amerykańska żona niespodziewanie ogłosili, że zamierzają wycofać się z pełnienia obowiązków i zacząć prowadzić bardziej prywatne życie, nie będąc pod nieustanną obserwacją mediów. Zgodnie z ustaleniami z resztą rodziny królewskiej, w ciągu 12 miesięcy od wycofania się miał zostać dokonany przegląd ich dalszej roli, ale kilka dni temu poinformowano, że Harry i Meghan nie wrócą do pełnienia obowiązków. Para, która pobrała się w 2018 roku, mieszka wraz z synem Archiem w Kalifornii i spodziewa się drugiego dziecka.

Gwiazda amerykańskich talk shows Oprah Winfrey jest przyjaciółką Meghan, była gościem na ślubie pary książęcej.

Czytaj także: „Poczułam ostry skurcz”. Meghan Markle wyznała, że poroniła

 

źródło:

Zobacz więcej