RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ma koronawirusa i właśnie wygrał Puchar Świata

Kryształowa Kula dla norweskiego skoczka Halvora Egnera Graneruda (fot.PAP/EPA/ROBERT GHEMENT)
Kryształowa Kula dla norweskiego skoczka Halvora Egnera Graneruda (fot.PAP/EPA/ROBERT GHEMENT)

Po trwających w Oberstdorfie mistrzostwach globu skoczkom narciarskim pozostaną tylko trzy indywidualne konkursy Pucharu Świata w Planicyi. To oznacza, że Kryształową Kulę ma już zapewnioną Halvor Egner Granerud. U Norwega w środę potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Turniej Czterech Skoczni. Granerud przeprasza, Niemcy zniechęceni

Niemcy przyznają już bez ogródek. – Z tak dysponowanymi Polakami nie mamy szans – powiedział Stefan Horngacher. Z kolei u Norwegów ciąg dalszy...

zobacz więcej

Międzynarodowa Federacja Narciarska ogłosiła, że po zakończeniu Mistrzostw Świata w Niemczech w kalendarzu Pucharu Świata zostały tylko zawody w Planicy pod koniec marca. Nie udało się znaleźć zastępczej lokalizacji dla odwołanego turnieju Raw Air w Norwegii.

W takim układzie w klasyfikacji generalnej PŚ nikt nie może wyprzedzić Graneruda, który zgromadził 1544 pkt. Za nim plasują się Niemiec Markus Eisenbichler – 1018 pkt. i Kamil Stoch – 944 pkt. Dawid Kubacki jest piąty 758, a Piotr Żyła – siódmy 743.

Granerund miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w środę. Trener norweskich skoczków narciarskich Alexander Stoeckl był zaskoczony.

– Nie mamy pojęcia, skąd to się wzięło – mówił austriacki szkoleniowiec. – Nie mamy kontaktu z innymi osobami niż akredytowane na zawody, a one też regularnie przechodzą testy – powiedział w telewizji ZDF.

O zakażeniu COVID-19 norweska ekipa poinformowała w środę rano, wcześniej w mediach społecznościowych pisał o tym sam skoczek.

Granerund: jest mi smutno, czuję się dobrze


„Czuję się w sumie dobrze, lecz zaczynam mieć lekkie symptomy. Jest mi bardzo smutno i przykro, ale takie jest życie, które, jak widać, sprawia niemiłe niespodzianki” – napisał Granerud.

I’ve tested positive for covid-19. In life there are many ups and downs. And for me this season has been a dream come...

Pubblicato da Halvor Egner Granerud su Mercoledì 3 marzo 2021

źródło:

Zobacz więcej