RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Były operator TVN: Podejrzewam, że list wyszedł z samego TVN albo nawet z Discovery

Kamil Różalski komentuje list otwarty pracowników TVN (fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)
Kamil Różalski komentuje list otwarty pracowników TVN (fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)

Nie cichną kontrowersje wokół stacji TVN i kolejnej afery, jaką wywołał list pracowników stacji i stawiane w nim zarzuty wobec kierownictwa Discovery w Polsce, w tym szefowej Katarzyny Kieli. Część mediów o liście nie poinformowała w ogóle, inne forsowały wątpliwości co do jego autentyczności. W rozmowie z Wirtualną Polską były operator TVN Kamil Różalski, który informował niedawno o „patologiach pracowniczych” prywatnego nadawcy, przyznaje: „Podejrzewam, że list wyszedł z samego TVN albo nawet z Discovery”.

Spotkania Mosbacher w domu Kieli? Mamy odpowiedź ambasady USA

W liście otwartym pracownicy TVN napisali, że szefowa Discovery EMEA Katarzyna Kieli organizowała w swoim domu imprezy, na których mieli bywać...

zobacz więcej

W poniedziałek do 142 redakcji w Polsce i zagranicą został wysłany list pracowników TVN zatytułowany „TVN Grupa Discovery – Destrukcja”, w którym zarzucono stacji szereg nieprawidłowości. W 10-stronnicowym liście pracownicy telewizji piszą o zastrzeżeniach wobec obecnego kierownictwa stacji – m.in. do działań prowadzonych przez Katarzynę Kielio zwolnieniach, cenzurowaniu informacji dotyczących szczepień celebrytów poza kolejnością, wśród których znaleźli się dyrektorzy TVN.

We wtorek portal tvp.info informował o wiadomości od jednego z pracowników TVN, który pisał o tym, że Katarzyna Kieli wysłała wiadomość mailową do pracowników stacji.

Pod koniec lutego jako pierwszy oskarżenia wobec TVN wysunął były wieloletni pracownik tej telewizji Kamil Różalski.

Były operator TVN komentuje list pracowników stacji


„Stawaliśmy się ofiarami mobbingu, współczesnego niewolnictwa, wykluczenia zawodowego, szantażu, odwetu. Byliśmy zmuszani przez pracodawcę do pracy po 16-17 godzin dziennie, w wyniku czego traciliśmy zdrowie” – pisał na Facebooku.

Różalski już zapewniał, że nie on jest autorem listu otwartego: „Nie po to zamieściłem wpis pod nazwiskiem, żeby wysyłać anonimy” – mówił portalowi wirtualnemedia.pl. Teraz w rozmowie z WP przecina spekulacje dotyczące pochodzenia listu.

– Mogę tylko podejrzewać, bo nie mam na to dowodów, że list wyszedł z samego TVN albo nawet z Discovery – powiedział były pracownik TVN. Jak ocenia, list „zrzuca całą winę za patologię w TVN na Katarzynę Kieli; tymczasem cały zarząd Discovery Inc., z panem Davidem Zaslavem na czele, ma pełną wiedzę na temat tego, co się dzieje w Polsce. Wiedzę od nas”.

Były pracownik oskarża TVN: „mobbing, korupcja, poniżanie”. Stacja wydaje oświadczenie

Kamil Różalski, który współpracował z TVN przez kilkanaście lat, oskarżył stację o szereg nieprawidłowości. Pisał o „mobbingu, szantażu, korupcji,...

zobacz więcej

– Brak działań naprawczych pokazuje, że Amerykanie celowo próbują zamieść wszystko pod dywan. Ja nie znam dokładnie działań pani Kieli. Jestem przekonany, że niektórymi swoimi działaniami oraz milczącym przyzwoleniem zapewne pogłębiła opisywane patologie. Natomiast zapewniam pana, że za mobbingiem, złym traktowaniem pracowników i patologią stoją inne osoby. A brak reakcji zarządu Discovery Inc. ich także stawia w szeregu osób odpowiedzialnych za łamanie prawa – dodaje Różalski.

Wątpliwości Różalskiego. „To nie jest wewnętrzna sprawa TVN”


Przyznaje jednak, że jego zdaniem anonimowy list „odwraca uwagę od prawdziwych zarzutów” i kolejnych wpisów, które zapowiada wraz z grupą byłych i obecnych pracowników TVN.

– Ludzie będą reagować, że to przecież „restrukturyzacja w czasie pandemii, że wszędzie zwalniają i że to wewnętrzna sprawa TVN”. Nie, nie jest to wewnętrzna sprawa TVN. Za mobberami i nieuczciwymi ludźmi, łamiącymi prawo w firmie, od prawie pięciu lat stoją także amerykańscy właściciele. Wcześniej Scripps Network, teraz Discovery inc. – podsumował.

Zobacz także: Pracownicy TVN o Katarzynie Kieli: Człowiek bez pasji, kierujący się tylko tabelką excel

źródło:
Zobacz więcej