RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Minister o strategii walki z epidemią: Ewoluuje tak jak sam wirus

Minister zdrowia Adam Niedzielski (fot. PAP/Marcin Gadomski)
Minister zdrowia Adam Niedzielski (fot. PAP/Marcin Gadomski)

Rok zmagamy się z epidemią COVID-19; nasza strategia walki z koronawirusem ewoluuje, tak jak ewoluuje sam wirus, bo nie ma jednej stałej metody – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister edukacji: Jest ryzyko, że klasy I-III wrócą do nauczania zdalnego

Czekamy na to, by uczniowie klas IV-VIII, licealiści i studenci wrócili do nauczania stacjonarnego, ale tych warunków nie ma – powiedział minister...

zobacz więcej

4 marca mija rok, odkąd wykryto w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa SARS-CoV-2. Ówczesny minister zdrowia Łukasz Szumowski podał, że zakażony jest pacjent z woj. lubuskiego, hospitalizowany w Zielonej Górze. Mężczyzna przyjechał do Polski autobusem z Niemiec, z Westfalii.

– Nie ma jeszcze końca walki. Choć teraz, kiedy mamy szczepionki, widać na horyzoncie kres naszych zmagań – ocenił szef resortu zdrowia.

„Każda z tych fal jest inna”


Ten kres – jak zaznaczył – nie jest jednak tak blisko, jak byśmy chcieli. – Na razie mamy rosnącą trzecią falę. Jak wszyscy widzimy, każda z tych fal jest inna, inaczej przebiega i z innego punktu się zaczyna – wskazał Niedzielski. – Mogę zapewnić, że jesteśmy gotowi do stawienia czoła trzeciej fali, ale to wymaga odpowiedzialnego podejścia całego społeczeństwa. Droga nie jest już tak daleka, więc proszę: wytrzymajmy, choć wiem, że łatwo nie jest – dodał.

Od 4 marca 2020 r. zakażenie potwierdzono u ponad 1,7 mln osób; 44 360 chorych zmarło.

źródło:

Zobacz więcej