RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przedsiębiorcy w rękach CBA. Kilkaset tysięcy złotych strat w budżecie

Przedsiębiorcy usłyszą zarzuty  w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu (fot. CBA)
Przedsiębiorcy usłyszą zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu (fot. CBA)

W związku ze śledztwem dotyczącym obrotu fikcyjnymi fakturami VAT Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzech przedsiębiorców. To kolejna odsłona szeroko zakrojonego śledztwa, w którym zarzuty usłyszało już 12 osób. Tym razem chodzi o uszczuplenia podatkowe sięgające 770 tys. zł – przekazał portalowi tvp.info Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Afera Sławomira Nowaka. CBA zatrzymało kolejne osoby

CBA na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie zatrzymało trzy kolejne osoby w śledztwie dotyczącym byłego ministra transportu Sławomira Nowaka...

zobacz więcej

Operację przeprowadzili funkcjonariusze poznańskiej delegatury CBA. Śledztwo dotyczy wystawiania fikcyjnych faktur VAT z tytułu rzekomego obrotu częściami samochodowymi.

Tym razem w tej sprawie zatrzymano trzech przedsiębiorców z Wielkopolski działających w branży samochodowej, na rzecz których wystawiano fałszywe faktury. Agenci CBA przeszukali miejsca ich zamieszkania i pracy.

Oszustwo z rozmachem, na 10 mln zł


Zatrzymani w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu usłyszą zarzuty posłużenia się nierzetelnymi fakturami w celu uszczuplenia należności podatkowych na ponad 770 tys. Zł. To kolejne osoby zatrzymane w ramach tego postępowania. Do wyłudzeń skarbowych dochodziło w latach 2013-18.

Ustalenia śledczych wskazują, że firmy działające w branży samochodowej wystawiały faktury, które nie odzwierciedlały rzeczywistych transakcji. Wartość faktur ujawnionych w śledztwie w tej chwili wynosi już około 10 mln zł. Do tej pory zarzuty usłyszało 12 osób.

Zobacz także: Józef Pinior skazany. Były senator PO trafi do więzienia
teraz odtwarzane
Józef Pinior skazany

źródło:
Zobacz więcej