RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nikłe zainteresowanie amerykańskich telewidzów galą Złotych Globów

Triumfatorem 78. edycji Złotych Globów był serial „The Crown” (fot. PAP/EPA)
Triumfatorem 78. edycji Złotych Globów był serial „The Crown” (fot. PAP/EPA)

Tegoroczna, wirtualna edycja wręczania Złotych Globów przyciągnęła znacznie mniejszą widownię telewizyjną niż w minionych latach. Oglądało ją tylko ok. 6,9 mln widzów.

Raper T.I. nie zagra w „Ant-Manie”. W tle zarzuty o molestowanie

Clifford Joseph Harris Jr., znany pod swoim pseudonimem scenicznym T.I., w dwóch pierwszych częściach „Ant-Mana” wcielał się w drugoplanową rolę...

zobacz więcej

Z danych telemetrycznych zajmującej się badaniem mediów firmy Nielsen wynika, że ceremonię organizowaną przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA) zobaczyło o 63 proc. ludzi mniej niż minionym roku, kiedy widownia sięgała 18,4 mln.

Najniższą w historii oglądalność (spadek o 68 proc. w zestawieniu z 2020 r.) odnotowano w kluczowej grupie demograficznej w wieku 18-49 lat. Według transmitującej imprezę stacji NBC jest to tym bardziej istotne, że ta grupa służy do ustalania stawek za reklamy dla różnych programów rozrywkowych.

„The Crown” triumfatorem


– Niedzielną transmisję pogorszyły problemy techniczne i skandal wiążący się z tym, że Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (...) znalazło się pod silnym ostrzałem z powodu braku Afroamerykańskich wyborców i doniesień o korupcji. Nawet Tina Fey i Amy Poehler nie zdołały uratować niedzielnych Złotych Globów przed negatywnymi ocenami – podkreśla NBC.

Najmniejszą widownię uroczystość miała w 1995 r. Obejrzało ją wtedy 3,6 mln osób. Triumfatorem 78. edycji Złotych Globów był serial „The Crown”, który zdobył cztery statuetki. „Nomadland” i „Kolejny film o Boracie” otrzymały po dwie. Najlepszym filmem zagranicznym okazał się koreańskojęzyczny „Minari”.

źródło:

Zobacz więcej