RAPORT

Pogarda

Prace Ewy Juszkiewicz. Na wystawie pokazano prawie dwumetrowe „Strąki”

Obraz „Strąki” Ewy Juszkiewicz na wystawie „Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989”  (fot. mat. pras)
Obraz „Strąki” Ewy Juszkiewicz na wystawie „Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989” (fot. mat. pras)

Najnowsze

Popularne

Warszawska DESA Unicum pokazała prace Ewy Juszkiewicz. Na wystawie „Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989”  można też zobaczyć obrazy innych polskich artystów współczesnych.

Pół miliona za obraz Beksińskiego na aukcji online

Pół miliona zł zapłacił uczestnik aukcji online w Sopockim Domu Aukcyjnym za obraz Zdzisława Beksińskiego „Bez tytułu” z 1970 r. – informuje...

zobacz więcej

Kobiece portrety


Ewa Juszkiewicz w swojej twórczości zajmuje się przede wszystkim kobiecymi portretami. Jej dzieła najczęściej odnoszą się do znanych dzieł malarskich, zwłaszcza flamandzkich. Artystka zniekształca lub zmienia twarze modeli w rozrośnięte huby, korpusy owadów, bukiety roślin czy też w plemienne maski lub udrapowane tkaniny. 

Oprócz malarstwa zajmuje się rysunkiem, kolażem oraz animacją. W latach 2004–2009 studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Misa z garażowej wyprzedaży wprawiła w osłupienie ekspertów Sotheby’s

Kupiona na wyprzedaży garażowej w New Haven w Connecticut w USA za 35 dolarów mała porcelanowa miseczka okazała się pochodzącym z XV w. zabytkiem....

zobacz więcej

Wielkoformatowy, prawie dwumetrowy obraz


     Na wystawie można zobaczyć jej pracę dyplomową z 2009 roku, zatytułowaną „Strąki”. To wielkoformatowy, prawie dwumetrowy obraz, przedstawiający postać dziewczyny, z długimi siwymi włosami, ubraną w barwną spódnicę. 

Trzy dzieła Ewy Juszkiewicz z tego cyklu znajdują się w kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Na wystawie pokazano również prace m.in. Agaty Bogackiej, Agaty Kus, Piotra Uklańskiego i Normana Leto. 

Wystawa „Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989” potrwa do  11 marca 2021 r. 
DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny.  

Zobacz także: Aukcyjne rekordy van Gogha i Churchilla   

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej