RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Oszukał śmierć po raz drugi. Po katastrofie samolotu z Chapecoense wyszedł cało z drogowej

Samolot z piłkarzami Chapecoense rozbił się w 2016 roku (fot. Leon Monsalve/LatinContent via Getty Images)
Samolot z piłkarzami Chapecoense rozbił się w 2016 roku (fot. Leon Monsalve/LatinContent via Getty Images)

Przed pięcioma laty Erwin Tumiri był jednym z sześciu ocalałych z katastrofy lotniczej, w której zginęło 71 osób, w tym niemal cała drużyna Chapecoense. Teraz 30-latek bez szwanku wyszedł z makabrycznego wypadku autokaru w Boliwii.

Przeżył katastrofę samolotu z Chapecoense, teraz wrócił na murawę

Trzynaście miesięcy po katastrofie samolotu z piłkarzami Chapecoense, na murawie w upamiętniającym ofiary wypadku meczu pojawił się obrońca Neto,...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło we wtorek w pobliżu boliwijskiego miasta Cochabamba. Autobus z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i spadł w przepaść. Po przekoziołkowaniu około 150 metrów zatrzymał się na pełnej gęstej roślinności polanie.

Zginęło 21 osób, a 30 pozostaje rannych. – Wciąż trwają poszukiwania, bo w trudno dostępnym terenie może być więcej ciał – powiedział Jhony Corrales z miejscowej policji.

„Jak w wirującej pralce”


Jednym z ocalałym jest Turimi, który z wypadku wyszedł praktycznie bez szwanku. – Nie doznał urazów, ma jedynie zadrapane plecy oraz kolano, na które założono mu kilka szwów. Przez kilka dni pozostanie jeszcze na obserwacji – powiedział Cristian Rivera Rojas ze szpitala w Cochabambie.

– W pewnym momencie zrobiłem się senny. Słuchałem muzyki w telefonie, gdy nagle usłyszałem przeraźliwy krzyk ludzi. To trwało ułamki sekund. Złapałem się za siedzenie przed mną i zaparłem o okno, żeby nie wypaść, gdy autobus zacznie spadać – stwierdził.

SAR-BOLIVIA INFORMA! Desde horas de la madrugada del día de hoy una patrulla con técnicos en Rescate Vertical de SAR...

Opublikowany przez SAR-Bolivia Filial Cochabamba Wtorek, 2 marca 2021

Znamy przyczyny katastrofy kolumbijskiej maszyny. Lecieli nią piłkarze Chapecoense

Szereg błędów ludzkich doprowadził do katastrofy samolotu pasażerskiego British Aerospace 146, który w listopadzie rozbił się Kolumbii –...

zobacz więcej

Turimi ze szczegółami opowiedział o wypadku.

– Był huk i krzyk ludzi. Zaczęliśmy koziołkować. W tym czasie część pasażerów, która nie zdołała utrzymać się w fotelu, zaczęła latać w każdą stronę po autobusie. Jak to najprościej opisać? Czuliśmy się jak we wnętrzu wirującej pralki – dodał.

Katastrofa w Kolumbii


Przed pięcioma laty Turimi był jedną z sześciu osób, która przeżyła katastrofę lotniczą nieopodal Medelin. – Włożyłem bagaż między nogi i przyjąłem pozycję embrionalną – opowiadał w jednym z wywiadów Erwin, który podczas feralnego lotu pełnił rolę technika pokładowego.

Śmierć poniosło 71 osób w tym 19 piłkarzy, wszyscy trenerzy i dyrektorzy Chapecoense. Drużyna leciała na finał Copa Sudamericana.

źródło:
Zobacz więcej