RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Wielka ewakuacja we Wrocławiu. Obejmie tysiące mieszkańców

Niewybuch znaleziony na budowie we Wrocławiu (fot. Shutterstock/Maximillian cabinet ;zdjęcie ilustracyjne)
Niewybuch znaleziony na budowie we Wrocławiu (fot. Shutterstock/Maximillian cabinet ;zdjęcie ilustracyjne)

Nawet 3 tysiące osób może zostać ewakuowanych z jednego z osiedli we Wrocławiu. Powodem jest znalezienie podczas prac budowlanych niewybuchu pochodzącego z czasów II wojny światowej.

Nastolatek czyścił niewybuch. „Odłamki powbijały się w ściany garażu”

– 14-latek z Libiąża został ranny podczas czyszczenia grantów z czasów II wojny światowej. Znalazł je w lesie – podał rzecznik małopolskiej policji...

zobacz więcej

Niewybuch o masie 250 kg został znaleziony w środę około południa przez robotników na budowie na wrocławskich Popowicach. O niewybuchu został powiadomiony patrol saperski oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego. Miejsce znalezienia ładunku zostało zabezpieczone.

Z tego powodu prace na budowie zostały przerwane, a mundurowi przez całą noc będą musieli pilnować niebezpiecznego znaleziska.

Na jutro zaplanowano akcję wydobywania niewybuchu. Ma zostać przewieziony na poligon, gdzie zostanie zdetonowany. Z tego też powodu konieczna będzie ewakuacja mieszkańców okolicznych budynków. Według CZK ewakuacja może objąć od 1 do 3 tysięcy mieszkańców.

Służby proszą wszystkich mieszkańców, aby w czwartek między godziną 9.30, a 12 opuścili swoje mieszkania i przemieszczali się poza rejonem ograniczonym ulicami: od zachodu Wejherowską, od północy Popowicką, od wschodu Białowieską i od południa Wejherowską.

Dla osób, które w tym czasie będą potrzebowały schronienia, zostaną podstawione autobusy MPK na ul. Legnickiej i ul. Popowickiej.

Czytaj także: Ewakuowano 2 tys. lubanian. Pole rażenia wynosiło kilometr [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej