RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zabójstwo 75-latki w Poznaniu. Policja na tropie cudzoziemców; prosi o pomoc

Nowe ślady ws. zabójstwa 75-latki w 2018 roku (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)
Nowe ślady ws. zabójstwa 75-latki w 2018 roku (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Poznańscy policjanci wytypowali dwóch cudzoziemców, którzy mogli mieć związek z zabójstwem 75-letniej kobiety we wrześniu 2018 r. Mężczyźni przebywają na terenie Rosji i Ukrainy – poinformowała w środę policja.

Zabójstwo 3-letniej Hani. RPD: System nie działa, tak dłużej być nie może

Kolejna tego typu sprawa i padają takie hasła, że rodzice tutaj coś zrobili. To nie są rodzice, to nie są opiekunowie. Ja się zastanawiam, czy to...

zobacz więcej

W połowie września 2018 r. nad brzegiem Warty w pobliżu mostu św. Rocha w Poznaniu znaleziono ciało 75-latki, której zaginięcie zgłoszono dwa dni wcześniej. Sekcja zwłok wykazała, że kobieta została uduszona. Sprawcy zabójstwa do tej pory nie odnaleziono.

Czytaj także: Zbrodnia w Turzanach. Katarzyna W. usłyszała zarzuty zabójstwa dwóch synów

Nowe informacje w sprawie


Prowadzący śledztwo w tej sprawie policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu ukazujące mężczyznę, który w dniu śmierci kobiety był w jej towarzystwie. Jak zaznaczył w środę rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak, na podstawie nagrania specjaliści z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu stworzyli wersję wyglądu poszukiwanego mężczyzny.

– W trakcie śledztwa, na podstawie zgłoszeń mieszkańców wytypowano trzydziestu mężczyzn z całej Polski, którzy mogli mieć związek z tą sprawą. Jedna z przyjętych hipotez mówiła, że sprawcą zabójstwa mogła być osoba pracująca w Poznaniu, ale po zdarzeniu wyjechała z miasta. Po przesłuchaniu wszystkich wytypowanych osób i przeprowadzeniu badań kryminalistycznych okazało się, że żadna z nich nie miała związku ze zbrodnią – przekazał Borowiak.

Warszawa. W lesie odnaleziono zakopane zwłoki zawinięte w dywan

Stołeczni policjanci zatrzymali 34-latka podejrzanego o zabójstwo i jego znajomego, który miał pomóc ukryć zwłoki. Ofiara zginęła...

zobacz więcej

Wskazał, że na podstawie nowych informacji w tej sprawie funkcjonariusze wytypowali dwóch obcokrajowców. – Z uzyskanych wiadomości wynika, że mogli oni przebywać w Poznaniu w dniu zabójstwa. Wkrótce po tym tragicznym wydarzeniu wyjechali z kraju. Obecnie czynione są starania o możliwość zweryfikowania ich alibi – podał policjant.

Mężczyźni przebywają na terenie Rosji i Ukrainy. W Poznaniu obaj pracowali jako budowlańcy.

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje związane z zabójstwem 75-latki. Zgłoszenia przyjmują funkcjonariusze kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu pod specjalnym numerem telefonu – 609 802 912 lub w każdej komendzie policji na terenie całego kraju.

Czytaj także: Zabójca z warzywniaka wcześniej zaatakował jeszcze co najmniej raz

 

źródło:

Zobacz więcej