RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nastoletni złodzieje zaatakowali ekspedientkę i policjanta. Byli pod wpływem alkoholu

Napadli na sklep, a później zaatakowali  kobietę i policjanta (fot. Policja)
Napadli na sklep, a później zaatakowali kobietę i policjanta (fot. Policja)

Dwaj nastoletni złodzieje sklepowi zaatakowali w Zebrzydowicach kobietę i policjanta. Obaj zostali zatrzymani. 16-latek trafił już do poprawczaka. Drugi napastnik, starszy o rok, odpowie przed sądem jak dorosły; grozi mu 10 lat więzienia.

Chciał nawiązać z 12-latką relację seksualną. Jej matka urządziła zasadzkę

Dzięki zdecydowanej postawie matki policjanci z komisariatu w Trzebini zatrzymali 33-latka podejrzanego o próbę wykorzystania seksualnego...

zobacz więcej

Rzecznik cieszyńskiej policji asp. Krzysztof Pawlik poinformował, że dwaj chłopcy wykorzystali fakt, iż w sklepie było niewiele osób. Ukradli artykuły spożywcze i zaczęli uciekać. – Będąca świadkiem zdarzenia ekspedientka, widząc znajomego policjanta jastrzębskiej drogówki, który był po służbie i robił zakupy, poprosiła go o pomoc – powiedział.

Funkcjonariusz i sprzedawczyni pobiegli za złodziejami. – Chwilę po tym, jak policjant się przedstawił, młodociani przestępcy zaczęli się agresywnie zachowywać. Zaatakowali jego, a także kobietę, a następnie uciekli do pobliskiego lasu usiłując się schować – zrelacjonował Pawlik.

Czytaj także: Skok na boczek. Na razie złodziej wędzonki usłyszał zarzut... braku higieny

Zatrzymanie agresywnych nastolatków


Na miejsce dotarli policjanci z Zebrzydowic. Krótko potem zatrzymali nastolatków. – Żaden z nich nie zamierzał się łatwo poddawać. Byli agresywni, znieważali i grozili funkcjonariuszom. Obaj byli pod wpływem alkoholu - każdy miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Podawali fikcyjne imiona i nazwiska – powiedział rzecznik.

Krzysztof Pawlik powiedział, że zatrzymani odpowiedzą nie tylko za napaść na funkcjonariusza, za co starszemu z nich grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności, ale również za kradzież rozbójniczą, uszkodzenie ciała, znieważenie funkcjonariuszy oraz groźby karalne. – Obaj zostali już doprowadzeni przed oblicze sądu. Młodszy został umieszczony w ośrodku wychowawczym. 17-latek będzie odpowiadał jak dorosły. Przyznał się do wszystkich zarzucanych mu przestępstw. Zastosowany został wobec niego dozór policyjny – dodał.

Czytaj także: Ujęto złodzieja rycerskiego uzbrojenia. Miecze i stalowa rękawica zniknęły

źródło:
Zobacz więcej