RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Chciał nawiązać z 12-latką relację seksualną. Jej matka urządziła zasadzkę

Pedofil wpadł w sidła policjantów (fot. Policja)
Pedofil wpadł w sidła policjantów (fot. Policja)

Dzięki zdecydowanej postawie matki policjanci z komisariatu w Trzebini zatrzymali 33-latka podejrzanego o próbę wykorzystania seksualnego 12-letniej dziewczynki. Mężczyzna usłyszał zarzuty m.in. usiłowania obcowania płciowego z małoletnią.

Polizał długopis i ugodził nim strażniczkę miejską. Nietypowa interwencja w Krakowie

Zaczęło się niepozornie, a skończyło agresją. Tak w skrócie można opisać interwencję krakowskich strażników miejskich, którzy próbowali zwrócić...

zobacz więcej

W niedzielę mieszkanka Trzebini poinformowała miejscowych policjantów, że na komunikatorze internetowym jej małoletniej córki odezwał się nieznajomy mężczyzna. Rozmówca chciał nawiązać z 12-latką relację seksualną.

Czytaj także: Wykorzystywali seksualnie małoletniego. Para pedofili w rękach „łowców głów”

Zatrzymanie mężczyzny


Matka, podając się za córkę, przystała na propozycję spotkania z nieznajomym – miało do niego dojść następnego dnia w mieszkaniu dziewczynki. – Policjanci urządzili zasadzkę i zatrzymali 33-latka pochodzącego z powiatu hrubieszowskiego pod drzwiami mieszkania – poinformował Bartosz Izdebski z zespołu prasowego małopolskiej policji.

W Prokuraturze Rejonowej w Chrzanowie mężczyzna usłyszał zarzuty: nawiązania kontaktu z osobą poniżej 15. roku życia za pośrednictwem systemu teleinformatycznego z propozycją obcowania płciowego oraz usiłowania obcowania płciowego z osobą małoletnią. Za przestępstwa te grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Chrzanowie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy, trzymiesięczny areszt.

Czytaj także: Załatwiała miliarderowi pedofilowi ofiary, teraz narzeka na więzienie

źródło:
Zobacz więcej