RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Microsoft oskarża Chiny o cyberataki na skrzynki pocztowe

Microsoft (fot. Shutterstock/pio3)
Microsoft (fot. Shutterstock/pio3)

Microsoft oskarża hakerów należących do wspieranej przez chiński rząd grupy cyberszpiegowskiej Hafnium o ataki na oprogramowanie serwera pocztowego.

Hakerzy zaatakowali laboratorium Uniwersytetu Oksfordzkiego

Laboratorium biologiczne Uniwersytetu Oksfordzkiego, w którym prowadzone są badania nad COVID-19, było zaatakowane przez hakerów. Atak nie wpłynął...

zobacz więcej

Gigant technologiczny przekonuje w poście na blogu, że grupa hakerów wykorzystała cztery wcześniej niewykryte luki w zabezpieczeniach w różnych wersjach oprogramowania. Miały one umożliwić cybeprzestępcom zdalny dostęp do skrzynek pocztowych użytkowników Microsoft.

Jak przekonuje gigant, Hafnium swoimi działaniami celuje w badaczy chorób zakaźnych, firmy prawnicze, instytucje szkolnictwa wyższego i firmy sektora obronnego. Atakuje także think tanki polityczne oraz grupy pozarządowe.

Ósmy raz w ciągu roku


BBC podało, że to ósmy raz w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, gdy Microsoft publicznie oskarżył grupy wspomagane przez rządy poszczególnych państw o ataki na instytucje istotne dla użytkowników. Hafnium ma siedzibę w Chinach, jednak swoją działalność prowadzi głównie z dzierżawionych serwerów prywatnych znajdujących się w USA.

Zobacz także: Tureccy hakerzy upatrzyli sobie holenderską partię? Jest zgłoszenie Podczas gdy wiele amerykańskich firm technologicznych ma burzliwe relacje z chińskim rządem, Microsoft utrzymuje swoją obecność w Chinach od 1992 r.

źródło:

Zobacz więcej