RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

90 firm otrzyma 60 mln euro na innowacyjne rozwiązania. Wyniki konkursu

Firmy będą wdrażać innowacje przyjazne środowisku (fot. Shutterstock/Gorodenkoff)
Firmy będą wdrażać innowacje przyjazne środowisku (fot. Shutterstock/Gorodenkoff)

90 małych i średnich firm otrzyma łącznie 60 milionów euro dofinansowania na rozwój innowacyjnych rozwiązań – podał resort funduszy i polityki regionalnej. Firmy będą wdrażać innowacje przyjazne środowisku.

Przeniesienie pieniędzy z OFE na IKE. „Trafią do portfeli Polaków”

Przekształcenie Otwartych Funduszy Emerytalnych oznacza, że środki z nich trafią do portfeli Polaków, bo staną się prywatne – wyjaśnił wiceminister...

zobacz więcej

Ministerstwo ogłosiło wyniki konkursu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje”.

Wyniki konkursu zostały podzielone na dwie kategorie. W pierwszej, czyli technologiach przyjaznych środowisku, do dofinansowania zarekomendowano 78 projektów na kwotę ponad 49 mln euro (214 mln zł). W drugiej, czyli w innowacjach w obszarze wód śródlądowych lub morskich, do dofinansowania wybrano 12 projektów na kwotę blisko 10 mln euro (ponad 42 mln zł).

Dofinansowanie pochodzi z Funduszy Norweskich.


„Innowacje są jednym z motorów rozwoju gospodarczego. Tworzą nowe miejsca pracy, a innowacyjne produkty stają się doskonałym materiałem eksportowym. Duże zainteresowanie konkursem wśród przedsiębiorców świadczy o tym, że szukając szansy na rozwój działalności, nie boją się sięgać po wsparcie na innowacje” – podkreślił wiceminister Waldemar Buda.

Jak wyjaśniono, program „Rozwoju przedsiębiorczości i innowacji” zakłada wsparcie nowoczesnych rozwiązań w trzech obszarach: zielone technologie, technologie poprawiające jakość życia, w tym osób starszych oraz niebieskie technologie, czyli rozwój firm z obszaru morza i wód śródlądowych.

Przeczytaj też: Innowacja w biznesie. Kluczem do sukcesu jest cyfryzacja

źródło:
Zobacz więcej