RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nie żyje 36-letnia nauczycielka z Leszna. Są wyniki sekcji zwłok

Co było przyczyną śmierci nauczycielki z Leszna? (fot. Shutterstock/Photographee.eu)
Co było przyczyną śmierci nauczycielki z Leszna? (fot. Shutterstock/Photographee.eu)

Najnowsze

Popularne

W Lesznie zmarła 36-letnia nauczycielka. Lokalne media zaalarmowały, że kobieta kilka dni wcześniej przyjęła dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi. Jak poinformowała nas prokuratura, w tej sprawie wszczęto śledztwo i przeprowadzono sekcję zwłok. Z badania wynika, że zmarła z przyczyn naturalnych.

Duży przyrost zakażeń. Sprawdź nowe dane Ministerstwa Zdrowia

W środę w raporcie Ministerstwa Zdrowia mamy 15 698 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 309 osób z COVID-19 – poinformował...

zobacz więcej

Do śmierci kobiety doszło w poniedziałek 1 marca w jej domu w Lesznie. Około godz. 4.30 nad ranem mąż 36-latki wezwał pogotowie; ratownicy reanimowali ją, lekarz stwierdził jej zgon.

O sprawie zawiadomiona została policja i prokuratura. – Na miejscu czynności wykonywał prokurator. Wszczęto śledztwo, które prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lesznie – mówi portalowi tvp.info rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Łukasz Wawrzyniak.

Rzecznik przekazał, że wykonano oględziny zwłok i ich sekcję jeszcze w dniu śmierci. – Z tej wstępnej opinii wynika, że śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych – mówi Wawrzyniak.

To nie była śmierć od szczepionki


Pytany o doniesienia lokalnych mediów, że kobieta zaszczepiła się kilka dni wcześniej na COVID-19 odparł, że śledczy nie wiążą zgonu z przyjęciem szczepionki.

– Biegły pobrał krew i będą przeprowadzane dalsze badania, które pozwolą ocenić przyczynę zgonu. Chodzi o badania histopatologiczne i toksykologiczne – mówił.

36-latka była nauczycielką Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie. Dawkę szczepionki przyjęła 22 lutego. Początkowo miała gorączkę i skarżyła się na ból ręki, ale po jednym dniu dolegliwości ustąpiły.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej