RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Spotkania Mosbacher w domu Kieli? Mamy odpowiedź ambasady USA

List pracowników TVN i zarzuty wobec Kieli (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images; MAREK WIŚNIEWSKI/Puls Biznesu/Forum)
List pracowników TVN i zarzuty wobec Kieli (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images; MAREK WIŚNIEWSKI/Puls Biznesu/Forum)

W liście otwartym pracownicy TVN napisali, że szefowa Discovery EMEA Katarzyna Kieli organizowała w swoim domu imprezy, na których mieli bywać m.in. ówczesna ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher czy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. „(…) ambasadorzy w ramach swych oficjalnych obowiązków spotykają się regularnie z przedstawicielami rządu, przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego oraz społeczności biznesowych” – poinformowała nas ambasada USA.

List pracowników TVN. Jest apel Centrum Monitoringu Wolności Prasy

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP zaapelowało o wyjaśnienie zarzutów wobec kierownictwa TVN, ujawnionych w liście otwartym pracowników stacji....

zobacz więcej

List pracowników TVN i szereg zarzutów


W poniedziałek grupa anonimowych pracowników TVN wysłała do ponad 140 przedstawicieli mediów list otwarty zatytułowany „TVN Grupa Discovery – Destrukcja".

W 10-stronnicowym liście pracownicy telewizji TVN piszą o zastrzeżeniach wobec obecnego kierownictwa stacji – m.in. do działań prowadzonych przez Katarzynę Kieli – o zwolnieniach, cenzurowaniu informacji – dotyczących szczepień celebrytów poza kolejnością, wśród których znaleźli się dyrektorzy TVN.

Na ósmej i dziewiątej stronie listu pracownicy stacji napisali, że Kieli „chce bywać na warszawskich salonach i gościć ważnych ludzi w swoim domu”. Wspomniano, że kobieta od początku swojej pracy w firmie „zaczęła budować swoje prywatne relacje z biznesmenami, politykami i ludźmi kultury”.

TVN nie zapłacił aktorom za 14 lat pracy? „Chodzi o ok. 17 mln zł”

Aktorzy grający w niektórych serialach TVN twierdzą, że nie otrzymali dodatkowego wynagrodzenia za ich nadawanie. W tej sprawie od lat toczy się...

zobacz więcej

„Spotkania towarzyskie”


„Przed pandemią w domu Kasi Kieli odbywały się liczne spotkania towarzyskie. Spotykała się bohema polskiego biznesu, polityki i kultury” – piszą dodając, że na spotkaniach mieli bywać m.in.: Zygmunt Solorz, ówczesna ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i inni.

Według pracowników Kieli wspomniane imprezy organizować miała „posiłkując się pracą osób zatrudnionych w TVN”, „kosztami obciążane było biuro zarządu TVN”.

Portal tvp.info nawiązując do treści listu zwrócił się do ambasady USA w Polsce z prośbą o odpowiedź na następujące pytanie, czy prawdą jest, że ambasador Georgette Mosbacher spotykała się na „prywatnych domowych imprezach” w domu Katarzyny Kieli.

„Mimo że nie komentujemy konkretnych spotkań ambasady, ambasadorzy w ramach swych oficjalnych obowiązków spotykają się regularnie z przedstawicielami rządu, przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego oraz społeczności biznesowych” – odpowiedziała nam ambasada.

źródło:
Zobacz więcej