RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

List pracowników TVN. Jest apel Centrum Monitoringu Wolności Prasy

Poważne oskarżenia pod adresem TVN (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)
Poważne oskarżenia pod adresem TVN (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP zaapelowało o wyjaśnienie zarzutów wobec kierownictwa TVN, ujawnionych w liście otwartym pracowników stacji. „Zarzuty te powinny stać się przedmiotem kontroli odpowiednich organów państwa nadzorujących media elektroniczne oraz instytucji zajmujących się przestrzeganiem w Polsce prawa pracy” – pisze dyrektor Centrum dr Jolanta Hajdasz.

TVN nie zapłacił aktorom za 14 lat pracy? „Chodzi o ok. 17 mln zł”

Aktorzy grający w niektórych serialach TVN twierdzą, że nie otrzymali dodatkowego wynagrodzenia za ich nadawanie. W tej sprawie od lat toczy się...

zobacz więcej

List pracowników TVN i szereg zarzutów


W poniedziałek grupa anonimowych pracowników TVN wysłała do ponad 140 przedstawicieli mediów list otwarty zatytułowany „TVN Grupa Discovery – Destrukcja".

W 10-stronnicowym liście pracownicy telewizji TVN piszą o zastrzeżeniach wobec obecnego kierownictwa stacji – m.in. do działań prowadzonych przez Katarzynę Kieli – o zwolnieniach, cenzurowaniu informacji – dotyczących szczepień celebrytów poza kolejnością, wśród których znaleźli się dyrektorzy TVN.

„W liście w bardzo złym świetle przedstawiono metody zarządzania kierownictwa telewizji, a także skrytykowano globalne władze właściciela telewizji TVN – koncern Discovery za brak reakcji na sygnały o nieprawidłowościach w polskim oddziale koncernu ” – opisuje Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.

„W TVN przestrzegamy najwyższych standardów”. Portal tvp.info ujawnia list Katarzyny Kieli

TVN i Discovery od lat budują swoją wyjątkową pozycję w Polsce. Przestrzegamy najwyższych standardów i mamy wdrożone rygorystyczne mechanizmy...

zobacz więcej

W piśmie przypomniano też o zarzutach formułowanych przez byłego współpracownika TVN Kamila Różalskiego, który zarzucił stacji naruszenie praw pracowniczych; pisał o mobbingu, zastraszaniu a nawet o korupcji.

Biuro prasowe TVN Grupy Discovery odniosło się do zarzutów z opisanego listu w oświadczeniu, które pojawiło się na stronach portalu Wirtualnemedia.pl, w którym zapewnia, że „warunki zatrudnienia wszystkich osób wykonujących wolne zawody w ramach współpracy z telewizją TVN, w tym operatorów kamer, są zgodne z prawem”.

CMWP SDP zapewnia, że będzie monitorować ten spór między telewizyjnym nadawcą, a jego byłymi pracownikami pod kątem przestrzegania zasady wolności słowa i niezależności dziennikarskiej oraz praw pracowniczych” – pisze dyr. Hajdasz.

źródło:
Zobacz więcej