RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Szczepionki z Chin? Fogiel: Muszą być u nas formalnie dopuszczone

„Szczepionek jest cały czas za mało” (fot. Wong Fok Loy/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
„Szczepionek jest cały czas za mało” (fot. Wong Fok Loy/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Analizujemy wszystkie możliwości; wszystkie szczepionki, jakie będziemy kupować, muszą mieć dopuszczenie odpowiednich agencji lekowych – zapewnił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, pytany w Polskim Radiu o zakup szczepionek z Chin.

Powrót do nauki w szkołach. Na kilkanaście dni w czerwcu?

Kiedy pozostałe klasy wrócą do nauczania stacjonarnego w szkołach? – Niestety w tej chwili takiego terminu zadeklarować nie możemy, ze względu na...

zobacz więcej

Minister obrony Mariusz Błaszczak zapowiedział, że na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w środę będą prowadzone rozmowy na temat zakupu chińskiej szczepionki przeciw COVID-19.

Fogiel pytany, czy Polacy powinni być szczepieni preparatami z Chin, odparł, że korzystamy z dostępnych zasobów. Zaznaczył jednocześnie, że „szczepionek jest cały czas za mało”. Wskazał, że mamy zaszczepionych 3 mln osób, ale gdyby dostępnych dawek było więcej, „bylibyśmy dalece bardziej zaawansowani w tym procesie”.

– W związku z tym analizujemy wszystkie możliwości. Kilka tygodni temu mówił o tym premier Mateusz Morawiecki, że rozważamy możliwość kupna szczepionek poza tą pulą unijną – mówił.

„Szczepionek jest cały czas za mało”


Fogiel dodał, że badana jest też sytuacja dotycząca innych producentów, ale żadne decyzje na razie nie zapadły.

Zobacz także: Kilkanaście tysięcy zakażeń. Nowe dane z Ministerstwa Zdrowia – Gdy będziemy je podejmować, chcemy wiedzieć, jakie opcje są na stole. Oczywiście nikt nie będzie ryzykował zdrowiem Polaków. Wszystkie szczepionki, jakie będziemy kupować, muszą mieć dopuszczenie odpowiednich agencji lekowych. To od razu mówię, żeby nie pojawiały się jakiekolwiek wątpliwości – podkreślił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej